Serial SZADŹ: Opole czeka na premierę. Igor Brejdygant spotka się z mieszkańcami!

2020-01-20 12:56 Marcin Michalski/Michał Górecki

Opole czeka na "Szadź"​. Premiera nowego serialu telewizyjnego, który powstawał w Opolu dopiero wiosną, ale dla spragnionych filmowych emocji jest rozwiązanie! Spotkanie z autorem thrillera Igorem Brejdygantem już we wtorek (21 stycznia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów.

W oczekiwaniu na premierę można spotkać się z autorem tej kryminalnej powieści. Igor Brejdygant odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Minorytów już we wtorek (21 stycznia). Samą bibliotekę zobaczymy też w serialu.

- Akcja zawiązywała się w Opolu, a jedna ze scen była kręcona właśnie na placu Wolności i w okolicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, do której postanowiliśmy zaprosić autora - mówi Karol Maluszczak z opolskiej biblioteki.

Szadź to nietypowy thriller. Serial przygotowywała telewizja TVN, na podstawie powieści kryminalnej pod tym samym tytułem autorstwa Igora Brejdyganta. W fabule serialu zabójca znany jest już od początku, a w pościg za nim rusza policjantka z problemami rodzinnymi.

Serial dostępny będzie najpierw na platformie internetowej Player.pl w wiosenno-letniej ramówce 2020 r., a jesienią ma pojawić się na antenie telewizji TVN. Żeby Opole zostało tłem historii thrillera, miasto zapłaciło telewizji TVN ok. 370 tys. zł. 

Czego się dowiemy?

Spotkanie z Igorem Brejdygantem we worek (21 stycznia) o 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w sali konferencyjnej. Spotkanie poprowadzi Mateusz Torzecki, a wstęp jest wolny. Czego dokładnie się dowiemy?

- Myślę, że autor na pewno powie o procesie powstawania tej książki, jak również samego serialu. Serial wynika z książki. On ją pisał pół roku. To naturalne, że będzie mówił zarówno o książce, jak i serialu - mówi Maluszczak.