Społeczne sprzątanie

i

Autor: Tomasz Idzikowski Opole: Społeczne sprzątanie Zbiornika Wodnego Turawa

To ostatnia chwila! Zbiornik Zaporowy Turawa czeka na ochotników!

2020-02-07 22:41

Trzeba posprzątać Zbiornik Zaporowy Turawa. Społeczna Straż Rybacka w Okręgu PZW Opole wychodzi poza przypomnienie, że to ważne: organizuje społeczną akcję sprzątania zbiornika wodnego. Nie pierwszy raz zresztą, bo rok temu akcja cieszyła się sporą popularnością!

Mamy alternatywę na nudną niedzielę! Można wziąć udział w społecznej akcji sprzątania zbiornika wodnego Turawa. PZW Opole wie, jak ważne jest zadbanie o czystość w okolicy Turawy. Wie też, że taka forma spędzania wolnego czasu nie jest dla każdego, dlatego oferuje w zamian gorącą kawę "na dzień dobry" i równie gorący poczęstunek "na do widzenia".

W zeszłym roku (w marcu 2019 r.) podobna akcja zebrała 50 chętnych do pomocy osób - zjawili się również najmłodsi. Bilans wspólnego sprzątania robi wrażenie: zebrano ok. 250 worków śmieci, wiele śmieci o większych gabarytach, np. krzesła, armatura. No i wydano 3 garnki poczęstunku.

W tym roku akcja rozpoczyna się w niedzielę 9 lutego o 9.00. Organizacja zapewnia rękawiczki i worki na śmieci. Wymagane zatem tylko dobre chęci. Akcję wspiera także Wójt gminy Turawa, Dominik Pikos.

Wspólne zbieranie ma potrwać do 12.00. Miejsce spotkania? Rybaczówka PZW Turawa.

Turawa

i

Autor: Google Maps/Screenshot Opole: Społeczne sprzątanie Turawy