TOP 10 najśmieszniejszych nazw miejscowości na Opolszczyźnie! [ZDJĘCIA]

2020-01-18 10:00 MG

Niemal wszyscy słyszeli już o Zimnej Wódce, czy miejscowości Irządze, z sąsiedniego województwa śląskiego. Zimna Wódka, to nie tylko zaproszenie, a Irządze to nie wyłącznie stwierdzenie z "połkniętą" spacją! Jakie są najśmieszniejsze nazwy miejscowości w województwie opolskim? Przygotowaliśmy Top 10 najśmieszniejszych nazw z Opolszczyzny!

Zimna Wódka (Kaltwasser) rozsławiła Opolszczyznę już dawno temu. To jednak nie jedyna nazwa miejscowości, która budzi uśmiech na twarzy. Niejeden mieszkaniec województwa opolskiego odpowiadając na pytanie o miejsce zamieszkania, musiał przywyknąć do ogólnego rozbawienia towarzyszącego tej prostej przecież odpowiedzi. Lingwistyczne popisy wymusza wiele nazw miast, czy wiosek na Opolszczyźnie! Sprawdźcie najśmieszniejsze nazwy miejscowości, jakie udało nam się znaleźć!

W galerii nie znajduje się Zimna Wódka, dlatego objaśniamy zjawiskową nazwę. Nazwa miejscowości pochodzi od wyrażenia „zimna woda”. Według niemieckiego nauczyciela Heinricha Adamy, ta nazwa pochodzi od wcześniejszej polskiej nazwy, która została później zgermanizowana.