Wieloboistka z Opolszczyzny marzy o mistrzostwach Europy! Sama zbiera pieniądze na przygotowania!

2019-12-30 9:06
Paylina Ligarska chce wziąc udział w Mistrzostwach Europy
Autor: Paulina Ligarska

W 2020 r. w Paryżu odbędą się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. W sierpniu przypadnie już 26. edycja zawodów. Możemy dodać im lokalnego charakteru, pomagając pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla Paulinie Ligarskiej.

Paulina Ligarska ma 23 lata i...zaskakująco duże CV sportowe. Do tej pory zdobyła już 16 medali Mistrzostw Polski, 8 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów, 10 miejsce na Mistrzostwach Europy U23, 6 miejsce na Uniwersjadzie oraz 3 miejsce indywidualnie, na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Wielobojach.

O co właściwie chodzi?

Paulina docelowo chce wystartować na Igrzyskach Olimpijskich. Żeby dotrzeć aż tam, najbliższym przystankiem powinny być Mistrzostwa Europy w 2020 r. Żeby z kolei móc się na nich znaleźć, potrzebne są optymalne przygotowania...w RPA.

Dlatego kędzierzynianka założyła kontro na jednym z portali, korzystając tym samym z crowdfundingu.

Przyszły rok jest dla mnie niezwykle ważny, ponieważ walczę o rekordy życiowe i start w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Paryżu. Przede mną zgrupowanie w RPA, które nie ukrywam, jest kosztowne, lecz niezbędne w przygotowaniach do startów.

O jakich kwotach mówimy?

Paulina ustaliła sumę 12 tys. zł, która do poniedziałku (30 grudnia) jest zrealizowana w 16 proc. Do końca pozostało 91 dni.

Na co Paulina wyda pieniądze? Przykładowe wydatki podaje w profilu.

Dlaczego RPA? Trenowanie w Polsce zimą do łatwych nie należy, nie da się rozwinąć takich prędkości na zaśnieżonym stadionie czy też zrobić techniki skoku wzwyż. Obóz w RPA to będą 3 tygodnie treningu na wysokości, w warunkach idealnych do ciężkiej pracy. A wszystko po to by być lepszą.

Taki obóz to nie jedyny wydatek. Sprzęt sportowy, fizjoterapeuta, psycholog, odżywki. Trenując 7-bój nie ułatwiłam sobie sprawy, bo zamiast jednych specjalistycznych butów potrzebuję ich aż 7, inne do każdej konkurencji. 

Pomóc może każdy i każdą kwotą. Nawet ta najmniejsza przybliży Paulinę do realizacji zaplanowanego celu.

Zbiórka dostępna jest tutaj