WORLD PRESS PHOTO: Unikalna wystawa tylko w Opolu. Już NIEDŁUGO!

2019-11-18 14:30
World Press Photo 2015
Autor: Flickr World Press Photo po raz 19-ty w Opolu już niedługo

Ponad 200 najlepszych zdjęć prasowych z całego świata w Opolu. Od soboty będzie można je oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej. Po raz 19-sty ! Za każdym razem wystawę odwiedza nawet 10 tyś osób

- Myślę, że fotografia każdemu z nas w jakiś sposób jest bardzo bliska [...] - mówiła reporterowi Radia Eska Anna Łęgowik z Galerii Sztuki Współczesnej.

Dla kogo World Press Photo?

- Przychodzą Ci, którzy interesują się fotografią, ponieważ mogą zobaczyć tutaj świetne zdjęcia, ale też przychodzą Ci, którzy chcą sobie przypomnieć te wydarzenia z 2018 r., o których warto pamiętać - przekonuje Łęgowik.

Pomagają opisy

Fotografie podzielone są na kategorie m.in. sprawy współczesne, środowisko czy sport. W interpretacji mogą pomagać opisy, które często rzucają nowe światło na zdjęcie.

- To słowo, które towarzyszy obrazowi czasami zmienia nasze odczucia, naszą wiedzę, nasze wyobrażenie na tematy tego, o czym chciał opowiedzieć autor. Siła tej wystawy jest ogromna - mówiła Anna Łęgowik.

Kiedy?

Zdjęcia będzie można oglądać od soboty (23 listopada) do 15 grudnia.

Najlepsze zdjęcia prasowe będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej od soboty (23 listopada). I tylko tam, bo opolska galeria jako jedyna w Polsce pokaże tę wystawę.

Konkursowa wystawa przyjeżdża do Opola od 19 lat Co roku odwiedza ją nawet 10 tysięcy osób.