Zaginiony Damian odnaleziony! DRAMATYCZNY FINAŁ poszukiwań

2019-11-21 8:47 MG
Policja
Autor: Pixabay Policja zakończyła poszukiwania dramatycznym odkryciem

Od wtorkowego popołudnia kilkudziesięciu policjantów i strażaków przeczesywało Wołczyn i jego okolice (Opolskie) w poszukiwaniu 23-letniego Damiana K. W trakcie akcji odnaleziono ciało 53-letniego mężczyzny, przez co na jakiś czas przerwano poszukiwania zaginionego. W środę (20 listopada) ok. 15:00 policjanci natrafili na kolejne ciało. Potwierdziły się tragiczne doniesienia. Drugie ciało należy do Damiana K.

W środę 20 listopada rozpoczęła się druga doba akcji poszukiwawczej. Brała w niej udział grupa poszukiwawcza, policjanci, psy tropiące oraz kilkudziesięciu ochotników z gminy Wołczyn.

Poszukiwania trwały do chwili, gdy przed godziną 15:00 policjanci podczas wykonywania czynności służbowych natrafili na ciało człowieka. Jak donosi portal "kluczbork112", zwłoki mężczyzny zostały odnalezione kilkaset metrów za cmentarzem żydowskim w Wołczynie w kierunku na Brzezinki. Od tamtej pory wstrzymano poszukiwania, aby ok. 17:00 potwierdzić dramatyczne doniesienia o tym, że znalezione ciało należy do Damiana K.

Na razie nie ma informacji nt. zwłok odnalezionego wcześniej 53-letniego mężczyzny. Jak udało nam się ustalić w rozmowie z rzecznikiem prasowym KPP Kluczbork Dawidem Gierczykiem, ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Opolu. Trwają czynności mające na celu potwierdzić lub wykluczyć udział osób trzecich. Nieco inaczej wygląda sytuacja z ciałem zaginionego Damiana K. Według ustaleń, dalszymi procesami zajmie się prokurator.