Zdzieszowice: Trzymał króliki w LODÓWCE! 65-latek zgotował im prawdziwy horror

2020-12-04 10:03 mg
Króliki
Autor: REPRODUKCJA: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS Króliki

Istne tortury w opolskich Zdzieszowicach (powiat krapkowicki). Według relacji świadków mężczyzna miał trzymać zwierzęta w starej lodówce i koszykach sklepowych. "Warunki bytowe były fatalne" - komentują policjanci. 65-latek usłyszał zarzuty, wolontariusze TOZ zajęli się królikami.

O sadystycznym traktowaniu królików mundurowi dowiedzieli się ze zgłoszenia. Zwierzęta miały przebywać w złych warunkach bytowych, a ich stan zdrowia miał wymagać pomocy weterynaryjnej.

Relacje osób zgłaszających sprawę są zatrważające. Stłoczone zwierzęta żyły w starej lodówce i wózkach sklepowych, bez dostępu do wody i pokarmu. Stan zdrowia wymagał natychmiastowej interwencji weterynarza.

Kryminalni ze Zdzieszowic potwierdzili tę informację i ustalili, że opiekunem królików jest 65-letni mieszkaniec gminy Zdzieszowice. W tej sprawie zebrano materiał dowody, który pozwolił na postawienie konkretnych zarzutów znęcania się nad zwierzętami. Co więcej, 65-letni mężczyzna przyznał się do winy! Teraz, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, grozi mu kara do 3 lat więzienia.

- Dzięki pomocy pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, króliki trafiły do bezpiecznych azyli - zdradza policja ze Zdzieszowic, dodając, że teraz ich życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Nitka - pies który przeżył piekło