Opolskie: podsumowanie ostatniego weekendu wakacji

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/ OSP Strzeleczki/screenshot Opolskie: podsumowanie ostatniego weekendu wakacji

Ostatni weekend wakacji na drogach

Zginął, jadąc z dziećmi! Opolskie: ostatni weekend wakacji na drogach

2022-08-29 11:58

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji 2022 na drogach. Opolska komenda publikuje liczby; od 26 do 28 sierpnia na drogach w regionie doszło do 8 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych. Przeprowadzono ponad 2600 badań trzeźwości, zatrzymano dziesiątki pijanych kierowców. Najtragiczniejszy wypadek odnotowano w Ligocie Prószkowskiej gdzie, według nieoficjalnych informacji, miał zginąć mężczyzna podróżujący z dwójką dzieci.

Podsumowanie weekendu na drogach województwa opolskiego. Na kluczowych drogach regionu w miniony weekend można było spotkać więcej patroli; funkcjonariusze zwracali uwagę na prędkość i stan trzeźwości. - Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób - precyzuje komenda. 

Polecamy: Senior przejechał seniora! Zabrał rower i... samego rowerzystę [ZDJĘCIE]

Pierwszy z tragicznych w skutkach wypadków odnotowano w sobotę w Wojnowicach, powiecie głubczyckim. 42-letni mężczyzna kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Jechał z dziećmi. Zginął na miejscu

Drugi - w niedzielę, około godz. 21:00 na DW414 niedaleko Ligoty Prószkowskiej. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad autem, uderzył w wyprzedzającego go mercedesa kierowanego przez 52-latka, a potem uderzył w drzewo i barierki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 39-latek podróżował z dwójką dzieci. Mężczyzna zginął na miejscu, a dzieci z obrażeniami ciała zostały zabrane do szpitala.

Na miejscach tych wypadków pracowali policjanci, którzy teraz pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegóły. W sumie na drogach Opolszczyzny doszło do 8 wypadków. Z przeprowadzonych ponad 2.600 kontroli trzeźwości - 32 kierowców wpadło na "podwójnym gazie". 

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Nasi Partnerzy polecają