QUIZ. Clint Eastwood kończy 91 lat. Jak dobrze znacie jego filmy?

2021-05-31 18:42
Aktor czy reżyser? Clint Eastwood kończy 90 lat [QUIZ]
Autor: Raffi Asdourian (Flickr)/CC BY 2.0/Wikimedia Commons Clint Eastwood na festiwalu w Nowym Jorku w 2010 r.

Clint Eastwood kończy 91 lat. Ceniony aktor i reżyser urodził się 31 maja w San Francisco. Dał się zapamiętać m.in. jako odtwórca roli policjanta Harry'ego Callahana, czyli popularnego "Brudnego Harry'ego", a poza tym występował w wielu znanych westernach, w tym tych autorstwa mistrza gatunku, jakim był był Sergio Leone. Clint Eastwood sam zaczął reżyserować już w latach 70., ale pierwsze sukcesy pojawiły się dopiero w kolejne dekadzie. W naszym quizie znajdziecie filmy, które stworzył i w których sam zagrał.

QUIZ. Clint Eastwood kończy 91 lat. Jak dobrze znacie jego filmy?

Clint Eastwood kończy 91 lat. Ceniony aktor i reżyser urodził się 31 maja w San Francisco. Dał się zapamiętać m.in. jako odtwórca roli policjanta Harry'ego Callahana, czyli popularnego "Brudnego Harry'ego", a poza tym występował w wielu znanych westernach, w tym tych autorstwa mistrza gatunku, jakim był był Sergio Leone. Clint Eastwood zaczął reżyserować już w latach 70., ale pierwsze sukcesy pojawiły się dopiero w kolejne dekadzie, gdy jego filmy przyćmiły jego dorobek aktorski.

Clint Eastwood kończy 91 lat, ale nadal pozostaje aktywny zawodowo. Ledwie 2 lata temu miał premierę jego ostatni film - "Richard Jewell" - a teraz pracuje już nad kolejnym obrazem na podstawie powieści "Cry macho" N. Richarda Nasha, który wyreżyseruje i wyprodukuje, a do tego w nim zagra. Clint Eastwood zdobył dotychczas cztery Oscary i wiele innych prestiżowych nagród. Czy pamiętacie jego filmy? Sprawdźcie to w naszym quizie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE