Będzie jednym z sześciu w Europie! Szpital w Płońsku chce produkować żywność do walki z nowotworem!

2020-01-29 12:28
Będzie jednym z 6 w całej Europie! Szpital w Płońsku chce produkować specjalną...żywność!
Autor: www.szpitalplonsk.pl Szpital w Płońsku nawiązał współpracę z Narodowym Instytutem Leków

Projekt płońskiej placówki i Narodowego Instytutu Leków nazywa się: Mazowieckie Centrum Badawczo-Rozwojowe Żywności Specjalnego Przeznaczenia Medycznego. Gdyby doszedł do skutku, szpital będzie jednym z 6 w Europie, które produkują specjalną żywność pochodzenia naturalnego. Będzie ona testowana pod kątem jej możliwości terapeutycznych, m.in. onkologicznych.

Jak informuje portal Płońsk w Sieci, zgodę na produkcję specjalnej żywności wydała już Rada Społeczna szpitala w Płońsku. Do utworzenia Mazowieckiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Żywności Specjalnego Przeznaczenia Medycznego miałoby dojść przy ścisłej współpracy z Narodowym Instytutem Leków.

- To dwuośrodkowy projekt, który dotyczyłby wybudowania na terenie szpitala linii produkcyjnej, która byłaby pilotażową linią, a z czasem mogłaby być instalowana w innych miejscach - mówi portalowi Płońsk w Sieci dyrektor placówki Paweł Obermeyer.

Jak informuje portal Płońsk w Sieci, specjalna żywność byłaby testowana na pacjentach pod kątem możliwości terapeutycznych w leczeniu schorzeń: neurologicznych, onkologicznych, cukrzycy, chorób psychicznych. Jeśli na przedsięwzięcie uda się pozyskać pieniądze, szpital w Płońsku będzie jednym z 6 w całej Europie, który prowadzi taką działalność.

- Złożyliśmy już dokumenty do Departamentu Rozwoju Regionalnego i Środków Unijnych Urzędu Marszałkowskiego, a później trafiają one do Komisji Europejskiej i po wspólnych decyzjach są umieszczane w kontrakcie terytorialnym. Konkurs ma być ogłoszony w połowie marca i wtedy możemy składać nasz projekt badawczo-rozwojowy - mówi portalowi Płońsk w Sieci dyrektor szpitala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE