Biskup z Płocka kończy kadencję. Kapituła podjęła decyzję

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER Biskup z Płocka kończy kadencję. Kapituła podjęła decyzję

Decyzja zapadła

Biskup z Płocka kończy kadencję, zapadła decyzja! Karol Babi odwołany z funkcji

Biskup z Płocka, Marek Maria Karol Babi, kończy kadencję. W sobotę, 11 lutego, Kapituła Generalna Kościoła Starokatolickiego Mariawitów podjęła uchwałę o zakończeniu kadencji bp. Naczelnego M. Babi. Duchowny pełnił swoją funkcję od 2015 r. Był nominowany do tytułu Płocczanina Roku Gazety Wyborczej i Urzędu Miasta. Jego kadencja była pełna ważnych inicjatyw.

Biskup z Płocka kończy kadencję. Kapituła podjęła decyzję

Mariawici z Płocka poinformowali o decyzji w komunikacie. - W dniu 11 lutego 2023 r. przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku obradowała Kapituła Generalna Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. W czasie obrad została podjęta uchwała o zakończeniu Kadencji Biskupa Naczelnego bp. M. Karola Babi, z zachowaniem funkcji biskupa Diecezji warszawsko-płockiej – czytamy w wiadomości. Do czasu wyboru nowego Biskupa Naczelnego jego obowiązki będzie pełnił bp. M. Ludwik Jabłoński.

Marek Maria Karol Babi (ur. 10 maja 1975 roku w Skierniewicach), pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie. Jest absolwentem płockiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Funkcję biskupa naczelnego w Kościele Starokatolickim Mariawitów pełnił od 31 sierpnia 2015 roku. Jak podaje Dziennik Płocki duchowny przez te lata prężnie działał na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej. Z jego inicjatywy prężnie działa „Ciepły Posiłek u Mariawitów” dla osób bezdomnych. Dzięki duchownemu i jego zaangażowaniu powstało również Centrum Integracji Społecznej im. św. Marii Franciszki Kozłowskiej (CIS). Pomaga osobom bezdomnym i długotrwale bezrobotnym w powrocie do normalnego życia. Duchowny ma żonę i troje dzieci.

Tutaj kościoły wypełniają się co niedzielę. To najpobożniejsze diecezje w Polsce:

Sonda
Czy uważasz, że celibat księży powinien zostać zniesiony?

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki