Ciechanów. Zrzucili z dachu gniazda z jerzykami w środku! To pracownicy budowlani!

2020-08-06 14:18 Michał Michalak
Ciechanów. Zrzucili z dachu gniazda z jerzykami w środku! To pracownicy budowlani!
Autor: Klaus Roggel/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Jeden z pracowników budowlanych, który zrzucił gniazda jerzyków, został już oskarżony przez prokuraturę w Ciechanowie, zdj. ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w trakcie wymiany dachu na budynkach przy ul. Sienkiewicza w Ciechanowie należących do miasta. Pracownicy budowlani bez żadnego namysłu zrzucili gniazda z młodymi jerzykami w środku, które jeszcze nie potrafiły latać, więc były skazane na śmierć. Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie postawiła w tej sprawie zarzuty jednemu mężczyźnie, choć to nie koniec.

Jak informuje Radio 7, pracownicy budowlani z Ciechanowa zrzucili z dachu gniazda jerzyków. W środku były młode ptaki, które nie potrafiły jeszcze latać, więc nie miały szans, by przeżyć. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca na ulicy Sienkiewicza w czasie remontu budynków należących do miasta. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie, która postawiła na razie zarzuty jednemu pracownikowi budowlanemu, choć postępowanie nadal trwa.

- Mężczyźnie postawiono zarzut z art. 131 pkt Ustawy o ochronie przyrody, za który grozi mu kara aresztu albo grzywny - mówi Radiu 7 rzecznik policji w Ciechanowie Ewa Brzezińska.

Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie nie wyklucza, że zarzuty zostaną postawione także następnym pracownikom budowlanym, którzy zrzucili z dachu gniazda z jerzykami w środku.

Mława. 22 dzieci z podejrzeniem koronawirusa! Rodzina odmówiła badania!

Okradł kościół w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.