Jedyny taki pies na całym Mazowszu! Jesteście ciekawi, co robi?

2020-07-31 16:54 Michał Michalak
Jedyny taki pies na całym Mazowszu! Jesteście ciekawi, co robi?
Autor: OSP RW Modlin Twierdza Regar jest jedynym psem z OSO na całym Mazowszu, który może pomagać w akcjach gruzowiskowych

Regar to jedyny taki pies na całym Mazowszu. Jego opiekun - Kamil - to funkcjonariusz Ochotniczej Straży Pożarnej RW Modlina Twierdzy. Zwierzak wziął kilka dni temu udział w ogólnopolskiej Sesji Egzaminacyjnej Psów Ratowniczych, kończąc ją uzyskaniem klasy "1" specjalności gruzowiskowej, co oznacza, że pies uczestniczyć w akcjach ratunkowych m.in. poza granicami Polski. To nie wszystko.

Regar jest teraz jedynym na Mazowszu psem w służbach OSP, który może brać udział w akcjach gruzowiskowych Państwowej Straży Pożarnej. Zwierzę, razem ze swoim opiekunem Kamilem, służy na co dzień w Ochotniczej Straży Pożarnej RW Modlin Twierdza.

Pies-ratownik ma już także swoich następców. Kola i Froda również wzięły udział w ogólnopolskiej Sesji Egzaminacyjnej Psów Ratowniczych. Ten pierwszy (z opiekunem Pawłem Jabłońskim) odnowił egzamin klasy "0" specjalności terenowej, a drugi (razem z Dariuszem Parolem, który ze swoim podopiecznym należą także do SGPR Warszawa) odnowił egzamin klasy "0" specjalności gruzowiskowej.

Z kolei egzamin klasy "1" tej samej specjalności zdał Regar, co oznacza, że może brać udział w akcjach ratowniczych na terenie całego kraju i poza jego granicami.

Marzena zniknęła bez śladu 20 lat temu! Jest nowy trop! Czy uda się rozwiązać tę tajemniczą sprawę? [ZDJĘCIA]

Oddaj mojego kucyka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.