Sochaczew. Wyrywały zęby, choć nie były dentystkami! Ponad 40 zarzutów!

2020-07-31 16:49 Michał Michalak
Sochaczew. Wyrywały zęby, choć nie były dentystkami! Ponad 40 zarzutów!
Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com Fałszywe denstystki z Sochaczewa usłyszały ponad 40 zarzutów, zdj. ilustracyjne

Kobiety w wieku 37- i 47 lat leczyły i wyrywały zęby od 2016 r., dopóki ich gabinetem w Sochaczewie nie zainteresowała się tamtejsza policja i prokuratura. Okazało się, że fałszywe dentystki miały tylko uprawnienia do wykonywania zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej, m.in. usuwania kamienia nazębnego lub piaskowania. Śledczy postawi;i im teraz aż 41 zarzutów.

Kobiety z Sochaczewa leczyły i wyrywały zęby, choć nie były dentystkami, od 2016 do 2019 r., gdy o sprawie dowiedziały się policja i prokuratura. Już na początku prowadzonego przeciwko nim śledztwa fałszywe dentystki usłyszały zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa dotyczącego udzielenia świadczenia polegającego na rozpoznawaniu chorób i ich leczeniu, nie posiadając kwalifikacji do wykonywania zawodu lekarza dentysty w zakresie chorób zębów i jamy ustnej.

Ostatecznie w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego w Sochaczewie znalazło się ponad 40 zarzutów, do których dołączyło m.in. oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak to się stało, że 37- i 47-latka przez kilka lat leczyły i wyrywały zęby, choć nie były dentystkami, i nikt się nie zorientował?

Fałszywe dentystki miały tylko uprawnienia do wykonywania zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej, m.in. usuwania kamienia nazębnego lub piaskowania. Mogły także edukować, jak skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy i chorób przyzębia. Czasami pacjenci wracali do gabinetu w Sochaczewie lub korzystali z usług innych stomatologów, bo m.in. wypadały im wypełnienia. Co więcej, klienci nie otrzymywali potwierdzenia zapłaty za wykonaną usługę, a niektórzy z nich mieli podawane na miejscu leki.

W związku z tym policja w Sochaczewie zaczęła szukać osób, które leczyły się u fałszywych dentystek. Do tej pory zgłosiło się dwadzieścia kilka osób, w tym mieszkańcy innych powiatów niż sochaczewski.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE