Sochaczew. Wyrywały zęby, choć nie były dentystkami! Ponad 40 zarzutów!

2020-07-31 16:49 Michał Michalak
Sochaczew. Wyrywały zęby, choć nie były dentystkami! Ponad 40 zarzutów!
Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com Fałszywe denstystki z Sochaczewa usłyszały ponad 40 zarzutów, zdj. ilustracyjne

Kobiety w wieku 37- i 47 lat leczyły i wyrywały zęby od 2016 r., dopóki ich gabinetem w Sochaczewie nie zainteresowała się tamtejsza policja i prokuratura. Okazało się, że fałszywe dentystki miały tylko uprawnienia do wykonywania zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej, m.in. usuwania kamienia nazębnego lub piaskowania. Śledczy postawi;i im teraz aż 41 zarzutów.

Kobiety z Sochaczewa leczyły i wyrywały zęby, choć nie były dentystkami, od 2016 do 2019 r., gdy o sprawie dowiedziały się policja i prokuratura. Już na początku prowadzonego przeciwko nim śledztwa fałszywe dentystki usłyszały zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa dotyczącego udzielenia świadczenia polegającego na rozpoznawaniu chorób i ich leczeniu, nie posiadając kwalifikacji do wykonywania zawodu lekarza dentysty w zakresie chorób zębów i jamy ustnej.

Ostatecznie w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego w Sochaczewie znalazło się ponad 40 zarzutów, do których dołączyło m.in. oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak to się stało, że 37- i 47-latka przez kilka lat leczyły i wyrywały zęby, choć nie były dentystkami, i nikt się nie zorientował?

Fałszywe dentystki miały tylko uprawnienia do wykonywania zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej, m.in. usuwania kamienia nazębnego lub piaskowania. Mogły także edukować, jak skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy i chorób przyzębia. Czasami pacjenci wracali do gabinetu w Sochaczewie lub korzystali z usług innych stomatologów, bo m.in. wypadały im wypełnienia. Co więcej, klienci nie otrzymywali potwierdzenia zapłaty za wykonaną usługę, a niektórzy z nich mieli podawane na miejscu leki.

W związku z tym policja w Sochaczewie zaczęła szukać osób, które leczyły się u fałszywych dentystek. Do tej pory zgłosiło się dwadzieścia kilka osób, w tym mieszkańcy innych powiatów niż sochaczewski.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.