Derby Płocka dla Jutrzenki! Agnieszka Jałoszewska nie miała litości dla rywalek! [WIDEO]

Autor: Jutrzenka Płock W derbach Płocka Jutrzenka okazała się lepsza od SMS-u I

2020-01-19 9:44

W meczu 16. kolejki grupy A I ligi szczypiornistki Jutrzenki pokonały w derbach Płocka SMS I 32:29. Podopieczne Marcina Krysiaka prowadziły do przerwy czterema golami, w drugiej połowie kontrolowały wynik spotkania. Klasą sama dla siebie była Agnieszka Jałoszewska, którzy nie miała litości dl rywalek, rzucając im aż 10 bramek. Dzięki zwycięstwu Jutrzenka utrzymała 4. lokatę w tabeli.

Podobnie jak wcześniejsze dwa mecze derby Płocka nie rozpoczęły się dla Jutrzenki zbyt dobrze. Podopieczne Marcina Krysiaka znowu ospale weszły w spotkanie i po kilku chwilach przegrywały 0:4. Sygnał do ataku dały Paulina Dąbrowska i Adrianna Warda, po których bramkach zrobiło się tylko 5:6. Z biegiem czasu Jutrzenka prezentowała się coraz lepiej, w czym pomagali także kibice, którzy licznie zjawili się w hali "70".

W 19. minucie, po dwóch trafieniach z rzędu Agnieszki Jałoszewskiej, ona i jej koleżanki wyszły na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie, które powiększyły do przerwy do 4 goli - 17:13.

Druga odsłona to pełna kontrola boiskowych wydarzeń ze strony Jutrzenki, która przez cały czas prowadziła co najmniej 3 bramkami. W tym spotkaniu mogła liczyć nie tylko na Jałoszewską, ale również inne zawodniczki, bo swoje trzy grosze do pewnego rezultatu dołożyły także: Aleksandra Rędzińska, Emilia Bałdyga i Aneta Szczechowicz, po której trafieniach Jutrzenka wyszła na najwyższe w tym meczu prowadzenie - 26:20. Klasą sama dla siebie była jednak Jałoszewska, wpisując się na listę strzelczyń aż 10 razy.

- Początek w naszym wykonaniu był dramatyczny, bo na dzień dobry straciliśmy 4 gole - mówi trener Jutrzenki Płock Marcin Krysiak. - Na szczęście szybko obudziliśmy się po tym "zimnym prysznicu" i już do przerwy odrobiliśmy straty, wychodząc na prowadzenie. Druga połowa to już pełna kontrola z naszej strony. W całym spotkaniu świetnie interweniowały obie nasze bramkarki, więc okazji do podwyższenia rezultatu było jeszcze więcej. Dla odmiany wiele do życzenia pozostawiała nasza gra w obronie. Mamy teraz dwa tygodnie przerwy, więc na pewno musimy popracować nad lepszym wejściem w mecz.

SMS I-Jutrzenka Płock 29:32 (13:17)

Jutrzenka: Chodań, Ostrowska - Mękarska, Jałoszewska 10, Dąbrowska 4, Stasiak 1, Rędzińska 5, Maruszewska, Szczechowicz 5, Muras, Warda 2, Bałdyga 5.

Po tej kolejce Jutrzenka utrzymała 4. miejsce w tabeli. W 15 meczach zgromadziła 33 punkty, tracąc do lidera i wicelidera, odpowiednio, 8 i 6 "oczek".