Do trzech razy sztuka. Prokuratura postawiła byłem burmistrzowi Gostynina zarzuty

i

Autor: Pixabay.com

Do trzech razy sztuka. Prokuratura postawiła zarzuty byłemu burmistrzowi Gostynina

2019-10-18 11:20

Śledztwo dotyczy nieprawidłowości przy realizacji term gostynińskich, które wcześniej dwa razy umarzała Prokuratura Okręgowa w Płocku. Postępowanie w tej sprawie prowadziła przez ostatnie kilkanaście miesięcy Prokuratura Regionalna w Łodzi, która postawiła zarzuty Włodzimierzowi Ś. i jego zastępcy Jadwidze K.

Dotyczą one popełnienia przestępstw przekroczenia obowiązków i niedopełnienia uprawnień, co miało doprowadzić do wyrządzenia szkody gminie majątkowej Gostynin - prokurator określił jej wysokość na ponad 7,6 mln złotych.

Jak mówi rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi Konrad Bukowiecki, Włodzimierz Ś. i Jadwiga K. zostali już przesłuchani w charakterze podejrzanych. Oboje nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Nadal trwają czynności związane z finalizowaniem postępowania, a wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe w kwocie po 25 i 15 tys. złotych.

Termy gostynińskie miały być flagowym projektem nie tylko Gostynina, ale i całego Mazowsza. Inwestycja wykorzystująca znajdujące się pod miastem źródła geotermalne w swoich założeniach była jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Niespełna 10 lat temu władze Gostynina ubiegały się nawet o dofinansowanie z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, ale, decyzją zarządu województwa, przeniosła ona projekt na listę rezerwową.

Miasto i tak postanowiło wybudować kompleks, razem z nowo powołaną spółką Termy Gostynińskie, ale skończyło się tylko na zapowiedziach, bo prace nigdy nie ruszyły - mimo to z kasy miejskiej przeznaczono na ten cel ponad 7,6 mln złotych. Na ewentualne nieprawidłowości w realizacji inwestycji wskazywała już w poprzednich latach m.in. Najwyższa Izba Kontroli.

 Włodzimierz Ś. był burmistrzem Gostynina w latach 1996-2014, a Jadwiga K. była przez większość tego czasu jego zastępcą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany