Wypadek na na pikniku lotniczym w Płocku znów pod lupą prokuratury

i

Autor: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

Wypadek na pikniku lotniczym w Płocku znów pod lupą prokuratury

2019-10-17 11:38

Jak poinformowała Tygodnik Płocki rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska, prowadzone są czynności uzupełniające w celu ustalenia, czy mogło dojść do ewentualnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy i zagrożenia dla ludzi.

Do śmiertelnego wypadku doszło w czasie tegorocznej, reaktywowanej po kilku latach przerwy edycji Płockiego Pikniku Lotniczego, gdy do Wisły spadł Jak-52. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł niemiecki pilot maszyny, który chwilę wcześniej wykonywał tzw. korkociąg.

Okoliczności wypadku badała Prokuratura Rejonowa w Płocku, jednak nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości w organizacji zawodów czy przygotowaniu maszyny, wyłączając częściowo odpowiedzialność pilota. Zgodnie z ustaleniami śledczych samolot zbyt późno przystąpił do wyprowadzania maszyny z korkociągu, jednak do tej pory nie wiadomo, czy mężczyzna w ogóle próbował poderwać maszynę.

Wznowione postępowanie również leży w gestii Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany