QUIZ. Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je na zdjęciach, co o nich wiecie?

2020-10-20 5:59
Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? [QUIZ]
Autor: Gary (The plains...)/CC BY 2.0/Wikimedia Commons Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? (na zdjęciu park narodowy Serengeti w Tanzanii)

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? Chyba każdy z nas choć raz obejrzał film przyrodniczy z egzotyczną fauną, będąc ciekawym, jakie zwierzęta można spotkać np. na innych kontynentach. Część z możemy obserwować w zoo, ale ich zachowanie w naturze na ogół znacznie się różni od tego, które widzimy na wybiegu. Czy mimo to dacie sobie radę w naszym quizie?

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie?

Świat zwierząt zawsze pociągał człowieka. Choć dziś ogrody zoologiczne i zoobotaniczne to placówki pełniące funkcję edukacyjną i chroniące wiele gatunków zwierząt przed wyginięciem, to jeszcze na początku XX w. skupiały się one na prezentowaniu najciekawszych, najbardziej oryginalnych gatunków dzikich zwierząt, Ich egzotyka, czyli fakt, że pochodzą z drugiego końca świata miał przyciągnąć zwiedzających, ale przede wszystkim w celach komercyjnych, co niestety często odbijało się na zdrowiu mieszkańców danej placówki.

Czy wizyty w zoo bądź seanse filmów przyrodnich spowodowały, że wasza wiedza na ich temat jest większa. Sprawdźcie się w naszym quizie i zobaczcie, czy nie tylko rozpoznacie dzikie, egzotyczne zwierzęta na zdjęciach, ale czy będziecie potrafili cokolwiek na ich temat powiedzieć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE