QUIZ. Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je? Wizyta w zoo lata temu może nie wystarczyć

2020-10-20 5:59 Michał Michalak
Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? [QUIZ]
Autor: Gary (The plains...)/CC BY 2.0/Wikimedia Commons Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? (na zdjęciu park narodowy Serengeti w Tanzanii)

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? Chyba każdy z nas choć raz obejrzał film przyrodniczy z egzotyczną fauną, będąc ciekawym, jakie zwierzęta można spotkać np. na innych kontynentach. Część z możemy obserwować w zoo, ale ich zachowanie w naturze na ogół znacznie się różni od tego, które widzimy na wybiegu. Czy mimo to dacie sobie radę w naszym quizie?

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie?

Świat zwierząt zawsze pociągał człowieka. Choć dziś ogrody zoologiczne i zoobotaniczne to placówki pełniące funkcję edukacyjną i chroniące wiele gatunków zwierząt przed wyginięciem, to jeszcze na początku XX w. skupiały się one na prezentowaniu najciekawszych, najbardziej oryginalnych gatunków dzikich zwierząt, Ich egzotyka, czyli fakt, że pochodzą z drugiego końca świata miał przyciągnąć zwiedzających, ale przede wszystkim w celach komercyjnych, co niestety często odbijało się na zdrowiu mieszkańców danej placówki.

Czy wizyty w zoo bądź seanse filmów przyrodnich spowodowały, że wasza wiedza na ich temat jest większa. Sprawdźcie się w naszym quizie i zobaczcie, czy nie tylko rozpoznacie dzikie, egzotyczne zwierzęta na zdjęciach, ale czy będziecie potrafili cokolwiek na ich temat powiedzieć.