QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rzeki, jeziora, morza i oceany - co o nich wiecie?

2020-11-19 5:55
QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wody Polski i świata - znacie je wszystkie?
Autor: Ricardo77/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wody Polski i świata - znacie je wszystkie? (na zdjęciu Wisła przepływająca przez miejscowość Wisła)

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rzeki, jeziora, morza i oceany - co o nich wiecie? Woda zajmuje ok. 71 procent powierzchni Ziemi. To morza i oceany, a na każdym z kontynentów, wliczając Antarktydę, mamy jeszcze rzeki, jeziora i inne akweny. Odkrywców geograficznych od zawsze pociągał ich ogrom, zamieszkująca je flora i fauna. Czy wy też znacie wody Polski i świata?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rzeki, jeziora, morza i oceany - co o nich wiecie? Od zawsze fascynowały człowieka, dlatego, że w ich głębinach kryje się świat, którego jeszcze nie do końca poznaliśmy. Niezrównanym badaczem mórz i oceanów był Francuz Jacques Cousteau, dzięki filmom którego mogliśmy choć w części odkryć, co znajduje się głęboko pod powierzchnią wody.

Nadal nie wiemy, co czai się w dalekomorskich toniach, ale to samo możemy powiedzieć np. o Bałtyku czy polskich rzekach i jeziorach, które również kryją przed nami jeszcze wiele sekretów. Sprawdźcie się w naszym quizie, by przekonać się, czy znacie wody Polski i świata?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE