Fałszował zapisy tachografu przy użyciu magnesu! Policji nie oszukał

2019-11-12 14:08 Michał Michalak
Fałszował zapisy tachografu przy użyciu magnesu! Policji nie oszukał
Autor: Pixabay.com Mężczyzna używał magnesu do zakłócenia pracy tachografu

W niedzielę wieczorem policjanci z Płońska zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna nie zabezpieczył przewożonego ładunku, ale uwagę mundurowych zwróciła jeszcze jedna rzecz. Sprawdzając tachograf, zorientowali się, że kierowca fałszuje jego zapis. Używał do tego magnesu przypiętego do impulsatora, który uniemożliwiał prawidłowe działanie urządzenia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 60 w Sierakowie na terenie gminy Raciąż w powiecie płońskim. Uwagę policjantów zwróciła ciężarówka przewożąca buraki, które nie były w ogóle zabezpieczone. 47-letni kierowca został ukarany mandatem karnym, ale na tym się nie skończyło.

Skontrolowany przez mundurowych tachograf wskazywał, że mężczyzna w czasie kontroli odbierał odpoczynek. Okazało się, że jego pracę zakłóca magnes przypięty do impulsatora, który uniemożliwiał rejestrowanie czasu jazdy, prędkości oraz przejechanych kilometrów. To kosztowało kierowcę kolejny mandat karny w wysokości 2 tys. zł.

Mężczyźnie grozi dodatkowo kara kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec przewoźnika wszczęte zostanie natomiast postępowanie administracyjne.