QUIZ. Czwarta rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Pamiętacie jego twórczość?

QUIZ. Czwarta rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Pamiętacie jego twórczość?
Autor: Jarosław Kruk/CC BY-SA 3.0/Wikipedia Commons QUIZ. Czwarta rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Pamiętacie jego twórczość?

Czwarta rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistów urodził się 6 maja 1950 r., a zmarł 22 maja 2017 r. Wylansował takie przeboje, jak "Zacznij od Bacha", "Pszczółka Maja" czy "Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Zbigniew Wodecki był nie tylko wokalistą, ale i multiinstrumentalistą, który zanim na dobre rozpoczął karierę solową, występował m.in. ze znanymi polskimi orkiestrami. Czy pamiętacie jego twórczość?

QUIZ. Czwarta rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Pamiętacie jego twórczość?

Czwarta rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego mija dokładnie dziś. Niezwykle popularny wokalista i multiinstrumentalista urodziła 6 maja 1950 r. w Krakowie, a zmarł 22 maja w Warszawie. Artysta rozpoczął karierę w latach 60., ale jeszcze jako utalentowany skrzypek, który m.in. akompaniował Ewie Demarczyk. W kolejnej dekadzie dał się już za to poznać jako wokalista, lansując wiele niezapomnianych piosenek.

Zbigniew Wodecki ma na koncie takie przeboje, jak "Zacznij od Bacha", "Pszczółka Maja", "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, czy „Izolda". Jego wielka kariera zaczęła się jednak od piosenki "Znajdziesz mnie znowu", który wykonał razem z zespołem Partita - wtedy m.in. z Alicją Majewską w składzie. Starsze utwory wokalisty znalazły po latach zainteresowanie u członków formacji Mitch & Mitch, którzy stworzyli do nich nowe aranżacje, nagrywając z artystą świetnie przyjętą płytę "1976: A Space Odyssey".

Czwarta rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego to na pewno dobra okazja, by przypomnieć jego twórczość i najbardziej popularne piosenki, które trafiły do naszego quizu. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że wybitny polski wokalista i multiinstrumentalista odszedł z tego świata za wcześnie - na szczęście pozostawił po sobie bogatą spuściznę, którą warto zaprezentować młodszym pokoleniom.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE