Gostynin. Pierwsza ofiara koronawirusa! Leczyła się w szpitalu w Płocku

2020-06-30 6:26 Michał Michalak
Starachowice. Na COVID-19 zmarła starsza kobieta! Miała choroby współistniejące
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com Starachowice. Na COVID-19 zmarła starsza kobieta! Miała choroby współistniejące

O zgonie kobiety poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie. Wiadomo, że była w podeszłym wieku i kilka dni temu trafiła do Wojewódzkiego Szpitala w Płocku, gdzie jak się okazało, spędziła ostatnie dni swojego życia. To pierwsza ofiara koronawirusa z Gostynina i okolic od początku epidemii w Polsce. Do tej pory na COVID-19 zachorowało tam 19 osób.

Do tej liczby trzeba doliczyć jeszcze 9 zakażonych koronawirusem osób, które są pracownikami jednej z firm kurierskich w Sochaczewie, dlatego uwzględniane są w oficjalnych danych tylko tamtejszego sanepidu. Bez tej grupy od początku epidemii koronawirusa w Polsce w Gostyninie i na terenie powiatu gostynińskiego na COVID-19 zachorowało 19 mieszkańców.

Minionej dobry odnotowano pierwszą ofiarę choroby. Jak informuje portal Gostynin24.pl, była to osoba w podeszłym wieku, która kilka dni temu trafiła na leczenie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, gdzie zmarła. Kolejne 10 osób zakażonych osób przebywa w izolacji domowej. Pozostałe wyzdrowiały.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Tak wygląda dezynfekcja po wyborach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.