Huraganowy wiatr nad Płockiem! Koszmarna pogoda utrzyma się kilka dni

i

Autor: Comfreak/cc0/Pixabay.com Huraganowy wiatr nad Płockiem! Koszmarna pogoda utrzyma się kilka dni

Huraganowy wiatr nad Płockiem! Koszmarna pogoda utrzyma się kilka dni

2021-10-20 10:18

Huraganowy wiatr nad Płockiem. Pierwsze większe podmuchy pojawią się już w środę, ale ich prędkość będzie jeszcze rosła, więc taka pogoda utrzyma się przez kilka dni. Ledwie kilka miesięcy temu, w lipcu, nad Płockiem przeszła ogromna burza, której też towarzyszył huraganowy wiatr. W mieście doszło do wielu zniszczeń, dlatego warto uważać na zmianę pogody.

Huraganowy wiatr nad Płockiem! Koszmarna pogoda utrzyma się kilka dni

Huraganowy wiatr nad Płockiem. Już w środę, w trakcie dnia, będzie wiało ze średnią prędkością blisko 25 km/h, a podmuchy będą w porywach jeszcze mocniejsze. Wiatr minimalnie osłabnie w nocy, by w czwartek uderzyć z podwójną siłą. Tak drastyczną zmianę pogody przyniesie do Płocka i innych regionów Polski niż Hendrik, który spowoduje, że w czwartek średnia prędkość wiatru osiągnie prawie 40 km/h, a w piątek będzie oscylować wokół 35 km/h. Huraganowy wiatr nad Płockiem utrzyma się do najbliższej soboty włącznie. Przez cały dzień będzie wiało z prędkością 25-30 km/h, a wiatr ustąpi dopiero późnym popołudniem. Wybitnie niesprzyjającej pogodzie będzie ponadto towarzyszył deszcz. Przelotne opady mogą wystąpić już dziś w trakcie dnia, ale szansa na to jest niewielka. Z dużą większym prawdopodobieństwem można o nich mówić w czwartek w godzinach południowych i popołudniowych, choć w Płocku nadal będą miały charakter przejściowy. Nie inaczej będzie wyglądał piątek, bo deszcz znowu ma się pojawić po południu, ale tym razem utrzyma się do późnych godzin nocnych. Przelotnych opadów, przechodzących przez cały dzień, można się również spodziewać w sobotę.

Huraganowy wiatr nad Płockiem! Koszmarna pogoda utrzyma się kilka dni. Jaka temperatura?

W środę w Płocku będzie jeszcze blisko 20 stopni, i to przy założeniu, że nie ujrzymy słońca. W nocy aż 11 stopni, a czwartek przywita nas 16 słupkami rtęci na termometrze, ale pogoda szybko się zmieni. W nocy z czwartku na piątek już tylko 7 stopni, a w dzień niewiele więcej, bo ledwie 9 - tyle samo będzie w sobotę. W nocy temperatura spadnie do tylko 3-4 stopni. Nie trzeba dodawać, że uczucie zimna w Płocku i tak będzie dodatkowo potęgowe przez huraganowe wiatry zapowiadane na najbliższe kilka dni.

Czytaj też: Wyciągnęli go z opla pod Gąbinem i przekazali załodze śmigłowca. Spadł na nich cios!

Czytaj też: Płock. Tor wyścigowy powstaje na Borowiczkach! Będzie drift? [WIDEO]

Czytaj też: To mieszkaniec Płocka uderzył w nissana w Lipie. Dwie osoby nie żyją, pasażerka 31-latka w szpitalu [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA]

Sonda
Czy wychodzisz na dwór, gdy pada i wieje?
Silny wiatr zerwał część dachu Kościoła N.N.M.P. w Szczecinku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany