Koncert Kasi Kowalskiej: KARA dla organizatorów! Nikt się nie ugiął [ZDJĘCIA]

2020-05-05 18:51 jch
Kasia Kowalska
Autor: Instagram Kasia Kowalska

Sanepid nałożył na Urząd Miasta w Ciechanowie karę finansową w wysokości 30 tys. złotych za nieprzestrzeganie zakazu organizowania zgromadzeń ludności. Chodzi o koncert Kasi Kowalskiej, który w założeniach organizatorów miał być podziwiany z okien lub balkonów. Ostatecznie sporo widzów zebrało się pod sceną. Miasto zapowiada odwołanie od tej decyzji.

W sobotę 2 maja w Ciechanowie miał miejsce koncert Kasi Kowalskiej. Wydarzenie organizowane w ramach cyklu "Koncertowanie pod blokami" przyciągnęło tłumy mieszkańców. Część oglądała występ z okien, inny stali między blokami i pod sceną. Współorganizatorem koncertu był Urząd Miasta Ciechanów.

Czytaj też: Koncert Kasi Kowalskiej: wielka AFERA, złamane procedury. Wyjątkowy dzień został ZNISZCZONY

Wydarzeniem zainteresowały się policja oraz sanepid. W związku z epidemią, w Polsce obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń ludności. Były też wątpliwości, czy mieszkańcy oglądający koncert zachowywali od siebie bezpieczną odległość 2 metrów.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie w sprawie organizacji cyklu wydarzeń "Koncertowanie pod blokami" nałożyła na Urząd Miasta w Ciechanowie 30 tys. złotych kary. Została ona nałożona za nieprzestrzeganie 2 maja zakazu organizowania zgromadzeń ludności.

Urząd Miasta w Ciechanowie będzie odwoływał się od tej decyzji. "W naszej ocenie działania sanepidu są wywołane presją medialno-polityczną, a nie rzetelną analizą wydarzenia [...]" - czytamy w stanowisku przesłanym PAP przez rzeczniczkę ciechanowskiego Urzędu Miasta.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Kasia Kowalska świętuje urodziny córki na koncercie w Ciechanowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.