Koronawirus. Mieszkańcy Płocka sami będą szyć maseczki! Prezydent apeluje!

i

Autor: rottonara/cc0/Pixabay.com Prezydent Płocka namawia, by mieszkańcy pomogli w szyciu maseczek ochronnych zapobiegających koronawirusowi

Koronawirus. Mieszkańcy Płocka sami będą szyć maski ochronne! Prezydent apeluje!

2020-03-18 7:42

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski po raz drugi w ciągu kilku dni odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczące epidemii koronawirusa. Tym razem zaapelował m.in. do wszystkich osób, które gotowe są włączyć się do akcji szycia masek ochronnych lub przekazać nieodpłatnie materiał potrzebny do ich wykonania. Pierwsi chętni już się zgłosili, ale wszyscy zainteresowani nadal mogą się zgłaszać.

W związku z brakiem sprzętu ochrony osobistej dla personelu szpitala na Winiarach mieszkańcy Płocka sami będą szyć maski ochronne. Zaapelował o to prezydent Andrzej Nowakowski i doczekał się już pierwszego odzewu. Udział w nieodpłatnym pomaganiu w walce z epidemią koronawirusa zadeklarowali już:

- wolontariusze z Płockiego Wolontariatu
- Stowarzyszenie Aktywny Senior
- blogerka Sandra Panuś
- Lidia Pokorska z Pracowni Pitu-Pitu
- projektantka Magdalena Carter,

natomiast przekazanie materiału zadeklarowała Anna Żak-Laskowska.

Do akcji szycia masek ochronnych cały czas można się zgłaszać. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Beatą Olszewską z Płockiego Wolontariatu pod nr. telefonu: 660 421 892.

Czy lato wypłoszy koronawirusa?

Dezynfekcja przedmiotów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany