Lek na koronawirusa w polskich szpitalach! W październiku kilkadziesiąt tysięcy dawek

2020-10-10 11:28 Michał Michalak
Lek na koronawirusa w polskich szpitalach! W październiku kilkadziesiąt tysięcy dawek
Autor: DarkoStojanovic/cc0/Pixabay.com Do końca października do poslkich szpitali trafi ponad 20 tysięcy dawek remdesiviru, czyli leku na koronawirusa

Lek na koronawirusa trafi do polskich szpitali jeszcze w październiku tego roku. W tym miesiącu placówki z terenu całego kraju otrzymają ponad 20 tysięcy dawek remdesiviru. Lek otrzymał kilka miesięcy temu rekomendacje Komitetu ds. Produktów Leczniczych u Ludzi i Europejskiej Agencji Leków, która jednak dopuściła go na rynek pod inną nazwą.

Jak powiedział na antenie Radia ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, lek na koronawirusa trafi do polskich szpitali w październiku w liczbie ponad 20 tys. sztuk. To remdesivir, którego pierwsza partia przyjedzie do naszego kraju już w środę, natomiast zarówno w listopadzie, jak i grudniu lek na koronawirusa trafi do polskich szpitali w podobnej liczbie.

Jak informuje PAP, od czerwca do Polski trafiło ponad 12 tysięcy dawek remdesiviru, którego zapas szybko się jednak wyczerpał - tym razem nie powinno być z tym problemów. Ten lek na koronawirusa to wytwór jednej z amerykańskich firm, który już kilka miesięcy temu uzyskał rekomendacje Komitetu ds. Produktów Leczniczych u Ludzi i Europejskiej Agencji Leków. Ta ostatnia wyraziła zgodę, by wprowadzić go na rynek pod nazwą Veklury.

Łódź. Poprosił ich to zdjęli. Ponad 100 biskupów bez maseczek!

Mazowieckie. Gwałty, zabójstwa, rozboje. Najgorsi przestępcy na wolności! [GALERIA]

Express Biedrzyckiej - Paweł Poncyljusz: Działania Szumowskiego to złodziejstwo