Koronawirus w Polsce. Będą kolejne obostrzenia? Tym razem chodzi o seniorów

2020-10-09 19:12 Michał Michalak
Koronawirus w Polsce. Będą kolejne obostrzenia? Tym razem chodzi o seniorów
Autor: sabinevanerp/cc0/Pixabay.com Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem w Polsce, tym razem dedykowane seniorom

Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które w czasie epidemii koronawirusa w Polsce będą jeszcze lepiej chronić seniorów. Wśród dyskutowanych zmian są bardziej rygorystyczne zasady w salonach fryzjerskich i sklepach i ponowne uruchomienie "godzin dla seniorów". Resort ma ogłosić kolejne obostrzenia dotyczące koronawirusa w Polsce w ciągu kilku dni.

Jak informuje RMF FM, Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń w walce z epidemią koronawirusa w Polsce, które tym razem będą dedykowane seniorom. W związku ze wzrostem liczby zakażeń na COVID-19, a co za tym idzie większą śmiertelnością, która dominuje wśród osób starszych, resort chce, by jeszcze większy rygor panował w salonach fryzjerskich i sklepach. Wśród wielu propozycji pojawia się m.in. przywrócenie "godzin dla seniora", które działały już na początku epidemii koronawirusa w Polsce między 10 a 12.

Czy teraz będzie tak samo? Ministerstwo Zdrowia ma ogłosić kolejne obostrzenia wprowadzane z myślą o seniorach już w najbliższych dniach. Tymczasem minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg apeluje do starszych osób, by ograniczyły wychodzenie z domów.

- Jesteście nam wyjątkowo bliscy. Chcemy przede wszystkim zadbać o państwa zdrowie i życie, dlatego dzisiaj jest tak ważne, abyście państwo, jeżeli nie ma takowej potrzeby, pozostali w domu. Instytucje, a także osoby bliskie, zadbają o to, abyście państwo mieli dostarczone do domu to, co jest potrzebne - powiedziała Maląg cytowana przez RMF FM.

Koronawirus w Polsce. Kto nie musi nosić maseczki? Duże zaskoczenie!

Najbardziej agresywne psy w Polsce. Te rasy wymagają zezwolenia [GALERIA]

Komorowski zabrał mamę w bezpieczne miejsce