Mazowsze. Ciała dwóch mężczyzn wyłowione z Wisły. Zgony owiane tajemnicą

2020-07-07 17:31 Michał Michalak
Mazowsze. Ciała dwóch mężczyzn wyłowione z Wisły. Prokuratura ma nie lada zagwozdkę
Autor: Yarek shalom/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Ciała obu mężczyzn wyłowione z Wisły w rejonie Nowego Dworu Mazowieckiego

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi śledztwo ws. ciał dwóch mężczyzn wyłowionych z Wisły. Pierwszego, którego tożsamość udało się już ustalić, znaleziono 17 maja, a 4 dni później przeprowadzono sekcję zwłok. Drugiego z denatów wyłowiono 16 czerwca, ale tutaj sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i prokuratura ma nie lada zagwozdkę, by odkryć tajemnicę.

To nie pierwsze ciała znalezione w Wiśle na Mazowszu w tym roku, ale żadne wcześniejsze sprawy nie były tak tajemnicze.

Sekcja zwłok pierwszego wyłowionego z Wisły mężczyzny dała tylko odpowiedź, czy do jego zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie. W związku z tym, że na jego ciele nie wykryto żadnych urazów mechanicznych, dlatego na obecnym etapie śledztwa brak jest przesłanek, by ktoś odpowiadał za jego śmierć. To jednak nie daje odpowiedzi na pytanie, jakie były przyczyny zgonu - biegli nadal nie sporządzili końcowej opinii z sądowo-lekarskich oględzin zwłok.

Druga sprawa jest owiana jeszcze większą tajemnicą. W tym wypadku nie udało się nawet ustalić tożsamości mężczyzny wyłowionego z Wisły, a ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu nastąpi dopiero po wykonaniu dodatkowych badań przez biegłych z zakresu medycyny sądowej. Śledczy zdołali tylko wykluczyć udział osób trzecich, ale nie pojawiła się choćby hipoteza, czy denat popełnił samobójstwo, zginął w wypadku czy zmarł śmiercią naturalną, np. wskutek problemów ze zdrowiem.

Śledztwo w obu sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

Sceny grozy na stacji paliw w Małopolsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.