Mazowsze. W realu była jego koleżanką, wirtualnie go oszukała!

2020-08-11 14:07
Mazowsze. W realu była jego koleżanką, wirtualnie go oszukała!
Autor: xxolaxx/cc0/Pixabay.com Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego na Mazowszu dał się oszukać wirtualnej koleżance, zdj. ilustracyjne

Ofiarą takiej blagi padł mieszkaniec powiatu ostrołęckiego na Mazowszu. 29 lipca za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych napisała do niego jego koleżanka, prosząc o pomoc w zapłaceniu za zakupy. Dziewczyna twierdziła, że ma problem z swoją aplikacją bankową. 24-latek przekazał jej kod BLIK i autoryzował transakcję. Kilka dni później spotkał ją na plaży i bardzo się zdziwił.

Koleżanka mężczyzny w realu nie przyznała się do tego, że kontaktowała się z mężczyzną wirtualnie, i miała rację. Okazało się, że internetowy oszust włamał się na konto kobiety na jednym z portali społecznościowych i napisał do mężczyzny z prośbą o pomoc. Niczego niepodejrzewający 24-latek stracił w sumie 221 złotych, którymi zapłacił za rzekome zakupy swojej koleżanki. Sprawą mieszkańca powiatu ostrołęckiego na Mazowszu zajmują się teraz policjanci z Ostrołęki.

Jak informują, sposób postępowania oszustów internetowych, w tym wypadku działających metodą "na BLIK-a", jest ten sam. Przestępczy proceder zaczyna się od włamania na konto użytkownika portalu społecznościowego. Po złamaniu hasła oszust wysyła wiadomości do znajomych właściciela konta, prosząc o mniejszą lub większą kwotę pieniędzy, w różny sposób argumentując pilną potrzebę pożyczki.

Dramat Pani Doroty. Musi płacić horrendalne rachunki za wodę.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE