Miał do przejechania 150 km, przejechał zaledwie 13 km. Podczas kontroli wydmuchał 2,6 promila

i

Autor: Pixabay Miał do przejechania 150 km, przejechał zaledwie 13 km. Podczas kontroli wydmuchał 2,6 promila

Szybki koniec podróży

Miał do przejechania 150 km, przejechał zaledwie 13 km. Podczas kontroli wydmuchał 2,6 promila

2023-03-05 13:21

Bardzo ambitny plan podróży miał 45-letni mieszkaniec Żuromina. Mężczyzna chciał sprawnie pokonać 150 km dzielące go od Bydgoszczy. Swoją podróż zakończył jednak już po 13 km w Będzyminie (pow. żuromiński). Przeszkodzili mu bowiem policjanci, którzy odnotowali przekroczenie prędkości przez 45-latka. Co więcej, podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany!

Szybki koniec podróży 

Sytuacja miała miejsce rankiem 3 marca. W Będzyminie patrol żuromińskiej drogówki zwrócił uwagę na kierującego samochodem marki Kia, który minął policjantów, a później zaczął zdecydowanie przyspieszać.

Policjanci zareagowali błyskawicznie i wykonali pomiar prędkości oddalającego się pojazdu. Wskazanie laserowego miernika prędkości wykazało przekroczenie o 31 km/h. Kierowca na drodze, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h gnał 81 km/h. Policjanci ruszyli więc w pościg za sprawcą wykroczenia.

Już dwa kilometry dalej drogowy pirat został zatrzymany, a powód kontroli okazał się początkiem poważniejszych kłopotów kierowcy.

Pijany pędził do Bydgoszczy

- Okazało się, że 45-letni mieszkaniec Żuromina wybrał się w dłuższą podróż, a dokładnie do Bydgoszczy. Do przejechania zostało mu jeszcze 140 km. Jednak badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,6 promila alkoholu w organizmie - przekazał asp. Tomasz Łopiński z żuromińskiej policji. - Policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-latkowi. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem - dodał policjant.

Warto przypomnieć, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Nasi Partnerzy polecają