Na Mazowszu wiosna tylko w kalendarzu! "Żółty alert" IMGW w całym regionie!

2021-04-06 10:53
Zima, mróz, śnieg
Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed przymrozkami na Mazowszu we wtorek, 6 kwietnia.

Ostrzeżenie IMGW dla województwa mazowieckiego! Już od kilkunastu dni astronomiczna wiosna, ale zima zdaje się nie odpuszczać. Dowodem na to niech będą przymrozki, przed którymi ostrzegają synoptycy IMGW. Na przełomie marca i kwietnia mogliśmy poczuć wiosenną pogodę. Okazuje się, że to było tylko chwilowe ocieplenie, a zima znów postanowiła o sobie przypomnieć!

Zima nie daje o sobie zapomnieć mieszkańcom Mazowsza! Jeszcze kilka dni temu było i słonecznie i ciepło. Teraz występują przelotne opady śniegu, a także przymrozki, przed którymi ostrzegają synoptycy IMGW. - Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C, przy gruncie do -6°C - czytamy w komunikacie. Prawdopodobieństwo występowania przymrozków na Mazowszu oceniane jest na 80 proc. Sytuacja ma się poprawić w środę, 7 kwietnia, w godzinach porannych.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Wcześniej mieszkańcy Mazowsza musieli sobie radzić z oblodzonymi drogami. Warunki jazdy dla kierowców znacząco się pogorszyły. - Na przeważającym obszarze województwa temperatura minimalna wyniosła około -1°C, przy gruncie około -2°C - informują synoptycy IMGW. - Po nocnych opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu spowodowało to miejscami oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Śmigus dyngus gwiazd. Tak oblali Tomaszewską i Sikorę w PnŚ. Zielińska przechytrzyła siostrę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE