The Voice of Poland 2019: Alicja Szemplińska z Ciechanowa najlepsza w Polsce! [WIDEO]

2019-12-02 8:35 Michał Michalak
Nastolatka z Ciechanowa najlepsza w Polsce! Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland [WIDEO]
Autor: TVP Alicja Szemplińska ma 17 lat i pochodzi z Ciechanowa

17-latka nie miała sobie równych w jubileuszowej, 10. edycji programu. Pochodząca z Ciechanowa wokalistka podpisze w nagrodę kontrakt płytowy z jedną z wytwórni muzycznych i otrzyma 50 tys. zł. W wielkim finale The Voice of Poland 2019 Szemplińska zaśpiewała utwory duetu George Michael-Mary J. Blige, Queen, Edyty Górniak i jedną ze swoich kompozycji pt. "Prawie My".

W wielkim finale The Voice of Poland 2019 Alicja Szemplińska rywalizowała z trzema innymi wokalistami: Damianem Kulejem z drużyny Kamila Bednarka, Darią Reczek z drużyny Michała Szpaka i Tadeuszem Seibertem z drużyny Margaret. 17-latka reprezentowała natomiast drużynę Tomsona i Barona. Razem z nimi wykonała zresztą pierwszy utwór sobotniego wieczoru, tj. "As" George'a Michaela i Mary J. Blige, a następnie zaśpiewała "Show must go on" z repertuaru Queen.

Po tej fazie odpadł Damian Kulej. W kolejnej Szemplińska zaprezentowała piosenkę "Litania" Edyty Górniak, co dało jej przepustkę do wielkiego finału, w którym zmierzyła się z Darią Reczek. Zwycięstwo w jubileuszowej, 10. edycji The Voice of Poland zapewniło jej wykonanie własnej kompozycji pt. "Prawie My".

W nagrodę podpisze kontrakt płytowy z jedną z wytwórni muzycznych i otrzyma 50 tys. zł.