Nie dostaniecie dyszki, ale możecie wziąć udział w Górskiej zaDyszce

2019-10-16 11:43
Nie dostaniecie dyszki, ale możecie wziąć udział w Górskiej ZaDyszczce
Autor: mazowsze.szlaki.pttk.pl

To nowy bieg pomysłodawców RYKOwiska, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 października, w Łącku niedaleko Płocka. Na wszystkich chętnych będzie czekać ok. 12 kilometrów przełaju z wzniesieniami, które mają stanowić namiastkę biegania po górach.

Trasa poprowadzi ścieżkami leśnymi rezerwatu przyrody Dąbrowa Łącka wchodzącym w skład Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, dobrze znanego wszystkim amatorom biegania z Płocka i okolic.

- Myślę, że można śmiało powiedzieć, że jest to bieg górski - mówi Tomasz Markowski, organizator. - Choć będziemy się poruszać po lesie, to różnica wzniesień dochodzi do nawet 300 metrów, więc będzie można się trochę zmęczyć. Pomysł jego organizacji wpadł nam do głowy już przy okazji 2. edycji Rykowiska (bieg ultramaratoński, który odbywa się w Łącku - przyp.red), więc postanowiliśmy poszukać trochę górskich klimatów w naszej okolicy i jak widać, udało nam się.

Bieg rozpocznie się o 13, a limit czasu przeznaczony na jego pokonanie wynosi 2,5 godziny. Szczegóły dotyczące udziału znajdują się na profilu facebookowym Górska zaDyszka - na razie zgłosiło się 167 osób na 250 miejsc.

Nie dostaniecie dyszki, ale możecie wziąć udział w Górskiej zaDyszczce
Autor: traseo.pl Trasa biegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE