Nie wiesz, co robić w weekend? Tour de Kultura z Eską Info

i

Autor: Pixabay.com

Nie wiesz, co robić w weekend? Tour de Kultura z Eską Info

2019-10-18 8:47

Na początek, bo już w piątek o 18, wspominkowa impreza w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki poświęcona 50-leciu najsłynniejszego festiwalu w historii muzyki. Opowie o niej Andrzej Dorobek, autor książki „Rock: problemy, sylwetki, konteksty. Szkice z estetyki i socjologii rocka”.

W cyklu "Znane i nieznane twarze kontrkultury rockowej" wykładowca Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku zaprezentuje prelekcję multimedialną, której głównymi bohaterami będą: Country Joe and the Fish, Richie Havens, Arlo Guthrie, Joan Baez i John B. Sebastian. Wstęp wolny.

Dwie godziny później, także przy Jakubowskiego, spektakl "ZakochAna" w reżyserii Mariusza Pogonowskiego.

"Kiedy masz 4 lata i jedyne, co słyszysz od mamy, to: zachowuj się, stój prosto, nie kładź się na chodniku - czujesz się winny za to, że urodziłeś się niepoprawny i jakby niespełniający oczekiwań. Kiedy masz 14 lat okazuje się że często odczuwasz wstyd, i jesteś narażony na śmieszność. Kupując kurtkę na zimę, wybierasz nie ciepłą, tylko zjawiskową – jakby temperatura minus 20 stopni nie miała znaczenia. Zdarza się że nasza kreacja staje się celem i jakością naszego życia" - historię córki i matki uwikłanych w sieć kłamstw i niespełnionych ambicji przedstawią: Anna Stańczak, Katarzyna Królikowska, Natalia Kwiatkowska. Drugi spektakl zaplanowano na niedzielę, 20 października o tej samej porze. Wstęp na oba jest wolny.

Nie wiesz, co robić w weekend? Tour de Kultura z Eską Info

i

Autor: profil facebookowy Stowarzyszenie Teatr Per Se

Kinomani, i to zarówno ci starsi, jak i ci młodsi, mogą wpaść do Kina za Rogiem.

W sobotę o 15 animacja "Robaczki z Zaginionej Dżungli"o małej biedronka uwięzionej w tekturowym pudle, trafiajac na Karaiby na Karaiby, dokąd rusza z pomocą także jej tata.
O 17 "Jesień z Cirque du Soleil. Delirium" – widowisko muzyczne będące połączeniem teatru ulicznego i sztuki cyrkowej.

Z kolei o 19 "Medicus" w reż. Philipp Stoelza, czyli film przygodowy zrealizowany z epickim rozmachem, opowiadający o wielkiej pasji, potędze wiedzy, otwartości na inność i miłości.

Bilety na wszystkie seanse kosztują: 5 zł (ulgowy) 8 zł (normalny).

Miłośnicy kryminału i horroru powinni z kolei zarezerwować sobie sobotni wieczór, bo o 19 w Teatrze Dramatycznym "Myszy Natalii Mooshaber". Spektakl przedstawia wewnętrzną walkę człowieka w otoczeniu tyranii, poprzetykanej suspensem i trzymającej w napięciu do ostatniej minuty. Sztuka jest prezentowana w cyklu "Teatr za dyszkę", co oznacza, że bilety kosztują tylko 10 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany