Nie żyje właściciel Hotelu Płock. Czesław Krakowski był senatorem PSL, działał też w Samoobronie

2022-01-24 7:54
Nie żyje właściciel Hotelu Płock. Czesław Krakowski to były senator PSL
Autor: ww2.senat.pl, Marek Zieliński/Super Express Nie żyje właściciel Hotelu Płock i były senator PSL Czesław Krakowski. Miał 71 lat

Nie żyje właściciel Hotelu Płock i były senator Czesław Krakowski. Miał 71 lat. Był politykiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Samoobrony. W latach 1989-1992 był prezesem zarządu wojewódzkiego PSL w Płocku, a w 1993 r. został senatorem III kadencji, reprezentując województwo płockie. Kandydował na fotel prezydenta Płocka.

Nie żyje właściciel Hotelu Płock. Czesław Krakowski to były senator PSL

Nie żyje Czesław Krakowski, właściciel Hotelu Płock i były senator. Zmarł w wieku 71 lat. O jego zgonie poinformował w niedzielę, 23 stycznia, były prezydent Płocka Wojciech Hetkowski. Czesław Krakowski urodził się w Płocku-Imielnicy 7 czerwca 1950 r., nad Wisłą kończył też szkołę średnią, tj. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły, czyli popularną Jagiellonkę. Pięć lat później skończył studia na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i wrócił do Płocka, gdzie prowadził gospodarstwo rolne i hodowlę koni. Czesław Krakowski był politykiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Samoobrony. W latach 1989-1992 był prezesem zarządu wojewódzkiego PSL w Płocku, a w okresie 1993-97 był senatorem PSL III kadencji jako przedstawiciel województwa płockiego. W 2001 r. wstąpił do Samoobrony, ubiegał się m.in. o mandat europosła - nieskutecznie - w 2004 r. Dwa lat później, już z ramienia Stowarzyszenia Macierz Płocka, starł się - również bez powodzenia - o mandat prezydenta Płocka.

- Wprost nie mogę w to uwierzyć … Żegnaj Jacku. Odszedł Człowiek nietuzinkowy, pełen pasji, przywiązany do pieknych starych tradycji gdzie koń, bryczka, posiadłość, polskość, szlacheckie, ziemiańskie zasady wyznaczały pozytywny sens życia… Był czas gdy jak mówił podpuszczony przez idiotów był po stronie moich przeciwników … Potem po bliższym poznaniu wspierał mnie, a nasze relacje były bardzo sympatyczne. Może nawet z pogranicza przyjaźni… Z tym większym żalem Go dzisiaj żegnam… Jacenty Czeslaw Krakowski swoją osobowością i życiem zapisał piękny fragment historii - czytamy na profilu facebookowym Wojciecha Hetkowskiego.

Czytaj też: Płock. Nie żyje wicedyrektorka III LO. Aldona Fijałkowska miała 52 lata

Czytaj też: Przyjechała z dziećmi odpocząć, a padła ofiarą zbiorowego gwałtu! Przed sądem krewny jej narzeczonego

Sonda
Bierzesz udział w wyborach (parlamentarnych, prezydenckich, samorządowych)?
dr Mirosław Oczkoś: Czas na świadków koronnych w komisjach śledczych [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE