Niedożywione i zaniedbane niemowlę pod Raciążem! Dziecko zabrane pijanej matce

2021-11-06 14:42

Niedożywione i zaniedbane niemowlę pod Raciążem. Jego 32-letnia matka zgłosiła się razem z dzieckiem do jednego z tamtejszych ośrodków zdrowia, ale personel medyczny wyczuł od kobiety alkohol i wezwał na miejsce policję. Mundurowi ujawnili, że miała ona ponad 1,6 promila alkoholu we krwi. Niemowlę zostało zabrane pijanej matce i przekazane zakładowi opiekuńczemu.

Niedożywione i zaniedbane niemowlę pod Raciążem! Dziecko zabrane pijanej matce

Niedożywione i zaniedbane niemowlę pod Raciążem. 32-latka ze swoim 3-miesięcznym dzieckiem zgłosiła się w czwartek 4 listopada przed południem do jednego z tamtejszych ośrodków zdrowia. Personel medyczny wyczuł od kobiety alkohol i wezwał na miejsce policję. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że matka niemowlaka miała we krwi ponad 1,6 promila alkoholu. To nie wszystko, bo towarzyszący jej maluszek wyglądał na niedożywionego i zaniedbanego, w związku czym został zabrany kobiecie i umieszczony tymczasowo w zakładzie opiekuńczym - nie mógł się też nim zając ojciec dziecka, który przebywał w delegacji. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła tylko dwa piwa, ale okazało się, że to nie pierwsza interwencja funkcjonariuszy w tej rodzinie. Za swoje zachowanie 32-latka będzie się teraz tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o właściwą reakcję i nie pozostawanie obojętnymi, jeśli mamy podejrzenie, że w danej rodzinie, ,u sąsiadów mogą występować tego rodzaju sytuację. Słysząc awantury, płacz dziecka nie bójmy się zareagować i powiadomić odpowiednie instytucje i służby - prosi policja w Płońsku.

Czytaj też: Nie żyje 19-letnia tancerka! Przez miesiąc walczyła o życie po wypadku w Dalanówku

Czytaj też: Małe dziewczynki ranne w awanturze pod Ciechanowem. Pomoc wezwał sąsiad! [NOWE FAKTY]

Sonda
Jaka kara powinni grozić kobiecie?
Staranował 10-latka na pasach. Wszystko na oczach policjanta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE