QUIZ. Al Pacino kończy 81 lat. Pamiętacie najlepsze filmy z jego udziałem?

2021-04-24 19:34
QUIZ. Al Pacino kończy 81 lat. Pamiętacie najlepsze filmy z jego udziałem?
Autor: Thomas Schulz/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons QUIZ. Al Pacino kończy 81 lat. Pamiętacie najlepsze filmy z jego udziałem?

Al Pacino kończy 81 lat. Urodził się 25 kwietnia 1940 r. w Nowym Jorku jako Alfredo James Pacino. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych amerykańskich aktorów wszech czasów. Był 9 razy nominowany do Oscara, zdobywając statuetkę za rolę podpułkownika Franka Slade'a w "Zapachu kobiety". W czasie swojej długoletniej kariery dał się poznać jako świetny odtwórca ról gangsterów czy policjantów. Pamiętacie najlepszy filmy z udziałem Ala Pacino?

QUIZ. Al Pacino kończy 81 lat. Pamiętacie najlepsze filmy z jego udziałem?

Al Pacino kończy 81 lat. Urodził się 25 kwietnia 1940 r. we Wschodnim Harlemie w Nowym Jorku. Część jego rodziny pochodzi z włoskiego Corleone, od którego wzięła swoją nazwę słynna rodzina z powieści Mario Puzo - we wszystkich filmowych adaptacjach książki wystąpił zresztą sam aktor. To właśnie "Ojciec chrzestny" stał się dla niego przepustką do wielkiej kariery.

Al Pacino dał się poznać jako wybitny odtwórca ról gangsterów i policjantów. Poza trylogią F.F. Coppoli wcielał się w nich w takich filach, jak "Serpico", "Pieskie popołudnie", "Człowiek z blizną", "Dick Tracy", "Życie Carlita", "Gorączka", "Donnie Brasco", "Bezsenność", czy w końcu "Irlandczyk" z 2019 r., za którego otrzymał swoją ostatnią nominację do Oscara.

Al Pacino zadebiutował na szklanym ekranie pod koniec lat 60., ale do tej pory pozostaje jedną z gwiazd Hollywood. Czy aktor ma jeszcze szansę na Oscara? Od lat udowadnia, że wiek to tylko liczba, więc nigdy nie wiadomo. Dopóki to nie nastąpi, możecie sprawdzić się z wiedzy na temat najlepszych filmów z jego udziałem w naszym quizie.

"Ojciec chrzestny", "Zapach kobiety", a może "Człowiek z blizną"? Z czego zapamiętamy Ala Pacino? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W jakim filmie zaliczył swój debiut Pacino?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE