Ostrołęka: W wypadku zginęło dwoje dzieci. Kontrowersyjny wyrok? "Idiotyczny"

2020-09-20 19:53 Michał Górecki
sąd
Autor: BŹ

Tragiczny wypadek w Kordowie w powiecie ostrołęckim. W zderzeniu dwóch samochodów zginęło dwoje dzieci, a trwająca od marca 2019 r. sprawa zelektryzowała opinię publiczną. Wreszcie w sądzie zapadł wyrok. Internauci nie mieli litości! - Prokuratura się ośmiesza - komentują.

W marcu 2019 r. w Kordowie doszło do śmiertelnego wypadku. To była jedna z największych - a z całą pewnością najgłośniejszych - drogowych tragedii w regionie. Auto osobowe (Opel Zafira) zderzyło się z ciągnikiem siodłowym marki Renault, w wyniku czego śmierć poniosło dwoje dzieci z osobówki. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadziła śledztwo przeciwko Ewie B. i Przemysławowi K., w końcu zapadł wyrok.

Dramatyczny wypadek w Kordowie. Zginęła dwójka dzieci. Są wyroki

Prokuratura prowadziła śledztwo, w wyniku którego Sąd Rejonowy w Ostrołęce ogłosił wyroki i skazał zarówno kobietę, jak i mężczyznę biorących udział w wypadku.

[...] Ewa B. kierując samochodem osobowym marki Opel Zafira umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że niewłaściwie obserwowała jezdnię oraz nie dostosowała prędkości i techniki jazdy do panujących warunków drogowych w ten sposób, iż poruszając się drogą krajową i dojeżdżając do skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Stepna Stara oraz oczekujących na wykonanie manewru skrętu w lewo do wymienionej drogi podporządkowanej pojazdów, w celu uniknięcia zderzenia z ww. pojazdami zjechała na łuku drogi na lewy pas ruchu, na skutek czego doprowadziła do zderzenia się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym marki Renault wraz z naczepą marki Schmitz kierowanym przez Przemysława K. [..]

- czytamy w oświadczeniu rzecznik prasowej Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, cytowanego przez portal eostroleka.pl.

Za tak postawione zarzuty kobieta usłyszała karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 2 lata. Kobieta dodatkowo ma informować kuratora o przebiegu okresu próby na piśmie co 6 miesięcy, otrzymała też zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat, i pokryje koszta sądowe.

W toku śledztwa prokuratury ustalono, że Przemysław K. odpowiada za m.in. przekroczenie prędkości. Też usłyszał wyrok.

[...] poruszając się drogą krajową i dojeżdżając do skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Stepna Stara, kierując ciągnikiem siodłowym marki Renault wraz z naczepą marki Schmitz umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż poruszając się z prędkością 86 km/h nie dostosował prędkości i techniki jazdy do panujących warunków drogowych oraz obowiązującego w miejscu zdarzenia ograniczenia prędkości do 70 km/h, czym przyczynił się do zderzenia z pojazdem osobowym marki Opel Zafira (...)

Mężczyzna otrzymał 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wyoszącym 2 lata oraz - podobnie jak kobieta - ma informować kuratora o przebiegu okresu próby co 6 miesięcy.

Wyroki po śmiertelnym wypadku. Opinia publiczna: "Prokuratura się ośmiesza"

Internauci głośno komentują cała sprawę. Wyroki, które zapadły w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce spotkały się z chłodnym przyjęciem. - idiotyczny wyrok - pisze w niedzielę jeden z komentatorów. - Prokuratura się ośmiesza - dodaje inny.

WŚCIEKŁY Łukasz Różański po obiciu BUMA: Następny SZPILKA?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.