Płock. Nowe autobusy w płockich barwach wyjadą na ulice! Naładujecie w nich telefony!

2020-01-22 15:15 Michał Michalak
Płock. Autobusy w płockich barwach wyjadą na ulice! Naładujecie w nich telefony!
Autor: Fot. UM Płocka Nowe autobusy miejskie wyjadą na ulice Płocka najpóźniej w czerwcu tego roku

Komunikacja Miejska w Płocku podpisała umowę na zakup 7 nowych autobusów midi Karsan Atak. Są wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring i autokomputery. W każdym naładujemy telefony i skorzystamy z bocznego wyświetlacza. Będzie pokazywał, na który przystanek podjeżdża pojazd, a także pozostałe miejsce, gdzie się zatrzyma. Nowe autobusy w płockich barwach trafią na ulice najpóźniej w czerwcu.

Umowę ws. zakupu nowych autobusów miejskich w płockich barwach podpisał w imieniu Komunikacji Miejskiej w Płocku prezes spółki Marcin Uchwał. Na jej mocy najpóźniej w czerwcu tego roku na ulice miasta wyjedzie 7 pojazdów midi Karsan Atak.

Są one wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring i autokomputery, a w każdym z nich naładujemy też telefony. Nowością będą boczne wyświetlacze, z których dowiemy się, na jaki przystanek podjeżdża autobus, i gdzie zatrzyma się w następnej kolejności.

Koszt zakupu nowych pojazdów to prawie 5,42 mln złotych. Każdy z nich pomieści 58 pasażerów, dla 23 z których przygotowano miejsca siedzące.

W tym roku na ulice Płocka wyjedzie jeszcze 8 innych autobusów miejskich, które zostały zakupione już wcześniej. To 4 pojazdy hybrydowe o wartości prawie 8,3 mln złotych i 4 diesle (w tym dwa przegubowe), który koszt to niespełna 6,4 mln zł. 15 nowych autobusów sprawi, że Komunikacja Miejska w Płocku będzie im miała w sumie 117, a ich średnia wieku obniży się do nieco ponad 8 lat.