Płock. Koronawirus w hospicjum! Dwa nowe przypadki zakażenia!

2020-05-21 14:07 Michał Michalak
Płock. Koronawirus w hospicjum! Dwa nowe przypadki zakażenia!
Autor: Hospicjum Płockie Jeden z dwóch nowych przypadków koronawirusa w Płocku dotyczy pacjentki hospicjum miejskiego

W Płocku i w powiecie wykryto już łącznie 15 przypadków koronawirusa. Teraz pojawiły się dwa nowe. Pierwszy dotyczy pacjentki hospicjum, która przebywała na oddziale stacjonarnym placówki. Druga dotyczy kobiety mieszkającej na przedmieściach Płocka, która w poniedziałek sama zgłosiła się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Nie wiadomo, jak obie kobiety mogły się zarazić COVID-19.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą: młodej pacjentki Hospicjum Płockiego i mieszkanki przedmieść miasta, która w poniedziałek sama zgłosiła się na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Pierwsza zarażona jest nieprzytomna, ale nie wynika to z powodu koronawirusa.

- Od wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z tą pacjentką, zostały już pobrane wymazy do badań i teraz próbki są w drodze do laboratorium w Warszawie. Osoby te oczywiście zostały odsunięte od obowiązków i do czasu uzyskania wyników badań pozostają w izolacji (...) - mówi Gazecie Wyborczej Płock dyrektor Hospicjum Płockiego Małgorzata Kwiatkowska.

Badanie czeka też pacjentów hospicjum. Tymczasem obie zarażone kobiety przebywają w szpitalu. Łącznie z nimi w Płocku i powiecie potwierdzono 15 przypadków koronawirusa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Największe dzbany pandemii. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 41

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.