Płock. Koszmarne warunki życia matki z małymi dziećmi! Maluchy napisały do św. Mikołaja, by jej pomóc [ZDJĘCIA]

i

Autor: Pomagam.pl Mieszkanka Radziwia w Płocku mieszka z dwojgiem małych dzieci w fatalnych warunkach

Płock. Koszmarne warunki życia matki z małymi dziećmi! Maluchy napisały do św. Mikołaja [ZDJĘCIA]

2021-12-08 14:37

Mieszkanka Radziwia w Płocku mieszka z dwojgiem małych dzieci w fatalnych warunkach. Schorowana kobieta mieści się z 3-letnią córeczką i jej bratem w wieku 11 lat na 20 metrach kwadratowych, gdzie mają do dyspozycji tylko kuchnię i jeden pokój, bo brakuje nawet łazienki. Rodzina z Płocka nie ma też ciepłej wody, ale ta lista jest znacznie dłuższa.

Płock. Koszmarne warunki życia matki z dwojgiem małych dzieci. Maluchy napisały do św. Mikołaja, by jej pomóc

Mieszkanka Radziwia w Płocku i jej dwoje małych dzieci potrzebują pilnej pomocy - czytamy na Pomagam.pl. Kobieta oraz jej 3-letnia córeczka i 11-letni syn mieszkają w bardzo złych warunkach na 20 metrach kwadratowych, a matka maluchów, jak informuje profil facebookowy Wiadomości Płock, zmaga się w dodatku z problemami zdrowotnymi. Rodzina z Płocka ma do dyspozycji tylko jeden pokój i kuchnię, bo w mieszkaniu brakuje nawet łazienki. To nie wszystko, bo cała trójka nie ma też ciepłej wody i musi się zmagać z ogromną wilgocią na ścianach, bo piec typu koza ogrzewa tylko kuchnię. Mieszkanka Płocka śpi na materacu na zimnej podłodze, zostawiając swoich dzieciom wersalkę. Maluchy napisały nawet list do św. Mikołaja, by pomóc kobiecie. Pomocną rękę do rodziny z Radziwia wyciągnęli już ludzie dobrej woli, ale to za mało, by diametralnie odmienić życie mieszkanki Płocka i jej dwojga dzieci, bo na to potrzeba niestety pieniędzy.

- Piec koza - jeden wspaniały Pan - mąż naszej grupowiczki zrobił kozę ale musi ją sprawdzić czy wszystko jest ok. Jeśli będzie ok to zostanie przewieziona i podłączona. Jeden Pan z budowlanki będzie przebijał otwór w ścianie aby ciepło szło na pokój. Dzięki temu w pomieszczeniach będzie ciepłej, ściany będą wysychać aby podjąć się remontu. Mama sama zaczęła robić remont na własną rękę z ostatnich zaoszczędzonych funduszy ale niestety wilgoć wygrywa i ściany schną 2 tydzień, farba odchodzi, więc musimy zacząć od podstaw i to z fachowcami - czytamy na Pomagam.pl.

Płock. Koszmarne warunki życia matki z dwojgiem małych dzieci. Ruszyła zbiórka

Z tego względu na Pomagam.pl ruszyła zbiórka na rzecz mieszkanki Płocka i jej dzieci, którą można również wspomóc za pośrednictwem grupy na Facebooku. To nie wszystko, bo jak informują Wiadomości Płock, rodzinie z Radziwia można przekazywać: opał, odzież i buty (kobieta - damskie S/M, buty 38, dziewczynka - 98-104, buciki 24-25, chłopiec - ubrania męskie M, buty 40), żywność, zabawki, chemię gospodarczą, artykuły higieniczne i kosmetyki, meble, materiały budowlane. Zbiórka na rzecz mieszkanki Płocka i jej dzieci jest dostępna TUTAJ.

Czytaj też: Św. Mikołaj przeleciał nad Płockiem! To mistrz świata we własnej osobie [WIDEO]

Czytaj też: Dyskusja o Kurdej-Szatan sięgnęła dna. Wielki skandal na sesji rady gminy Dzierzgowo!

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Zmarł Antoni Gucwiński. Twórca "Z kamerą wśród zwierząt"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE