Dyskusja o Kurdej-Szatan sięgnęła dna. Wielki skandal na sesji rady gminy Dzierzgowo!

i

Autor: Fryta 73 from Strzegom/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons; Policja Podlaska/KWP Białystok Radny gminy Dzierzgowo wulgarnie skomentował wpis Barbary Kurdej-Szatan. Jerzy Krajewski zrobił to na sesji rady gminy

Dyskusja o Kurdej-Szatan sięgnęła dna. Wielki skandal na sesji rady gminy Dzierzgowo!

2021-12-08 12:00

W wyjątkowo wulgarny, a tym samym skandaliczny sposób zakończyła się poniedziałkowa sesja rady gminy Dzierzgowo pod Mławą. Rajcy zebrali się w trybie nadzwyczajnym, by podjąć uchwały budżetowe, ale radny Jerzy Krajewski nie miał zamiaru na tym poprzestać. Mężczyzna zwrócił się, jak wynika z kontekstu, do Barbary Kurdej-Szatan, mówiąc prostacko: "Zamknij ry*, su**!".

Dyskusja o Kurdej-Szatan sięgnęła dna. Wielki skandal na sesji rady gminy Dzierzgowo!

Jak informuje Codziennikmlawski.pl, poniedziałkowa sesja rady gminy Dzierzgowo zakończyła się niespodziewanym wystąpieniem jednego z radnych. Spotkali się oni jednak w trybie nadzwyczajnym nie, by go wysłuchać, ale by podjąć uchwały budżetowe. Wszystkich postanowił zaskoczyć jednak radny Jerzy Krajewski, który wygłosił oświadczenie zakończone w wyjątkowo wulgarny sposób. Mężczyzna odniósł się do kwestii kryzysu na granicy polsko-białoruskiej i kulis interwencji służb mundurowych, które stały się przedmiotem ogólnopolskiej dyskusji. Choć nie wymienił z imienia i nazwiska adresata swojej wypowiedzi, można się domyślić, że miał na myśli Barbarę Kurdej-Szatan, której wpis w mediach społecznościowych na ten sam temat był, i jest nadal, szeroko komentowany. Co ciekawe, radny Krajewski miał też zadeklarować, że jest gotów powtórzyć poniższe słowa przed kamerami TVN-u.

Zobacz: Za kim stoisz murem? Za Kurdej-Szatan czy za polskim mundurem? [GŁOSOWANIE]

- Szczególnie chodzi mi o pewną osobę, która w miejscu publicznym, wśród kamer pluje, obraża polski mundur, polskich policjantów, lekceważy, szydzi. I chciałbym tej osobie krótko powiedzieć trzy słowa: zamknij ry*, su**!” - powiedział radny, którego cytuje Codziennikmlawski.pl.

Czytaj też: Gostynin. Nie żyją dwaj mężczyźni! Dla byłego radnego i 63-latka zabrakło karetek

Czytaj też: Wjechała pod pociąg i zginęła. Dwa dni później znak "stop" zignorowała 40-latka spod Sierpca! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy radny miał prawo użyć takich słów?
Barbara Kurdej-Szatan ostatni raz w M jak miłość. Joasia odejdzie zakochana w Leszku i wreszcie szczęśliwa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE