Płock. KPS wygrywa na inaugurację! Cel na ten sezon jest tylko jeden! [WIDEO]

2020-10-19 8:03 Michał Michalak
Płock. KPS pewnie wygrywa na inaugurację! Cel na ten sezon jest tylko jeden!
Autor: profil facebookowy KPS Płock Siatkarze KPS Płock wygrali na inaugurację IV ligi i za rok chcą już grać w wyższej klasie rozgrywkowej

Siatkarze KPS Płock pokonali na inaugurację IV ligi mazowieckiej SPS GOSiR Mrozy 3:0 (21,25,20). Już w poprzednim sezonie celem klubu był awans do III ligi, ale z powodu epidemii koronawirusa w Polsce te plany trzeba było odłożyć w czasie. Rozgrywki 2020/2021 tym razem mają należeć do KPS-u i wszyscy w klubie są zdeterminowani, by zapewnić sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

KPS Płock wygrał na inaugurację IV ligi z SPS GOSiR Mrozy 3:0 (21,25,20). Jak czytamy na profilu facebookowym płocczan, w I secie obie drużyny badały wzajemnie swoje możliwości i potrzebowały czasu, by złapać odpowiedni rytm, więc ta partia upłynęła pod hasłem wielu popsutych zagrywek. Z upływem minut przewaga KPS-u była jednak coraz bardziej widoczna, co skutkowała zwycięstwem.

W drugiej partii na boisku nadal było trochę nerwów, co mimo przewagi zawodników z Płocka w polu serwisowym skończyło się grą na przewagi, ale zwieńczoną drugą wygraną odsłoną. Ostatni set to już od początku dominacja gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń do samego końca.

Prezes KPS-u Płock Damian Konopski zdradza, że podobnie jak w poprzednich, zakończonych przedwcześnie rozgrywkach celem klubu jest awans do III ligi.

- Już w poprzednim sezonie byliśmy tego bardzo blisko, bo im bliżej było końca, tym wyglądaliśmy lepiej, cały czas plasując się zresztą w czołówce. Po takim rozpoznaniu uwierzyliśmy jeszcze bardziej, że możemy awansować, bo nie było zespołu, którego moglibyśmy się obawiać. W tym roku naszymi najgroźniejszymi przeciwnikami wydają się być SPS Volley Ostrołęka i KS Huragan Wołomin, a w walce o zajęcie jak najwyższego miejsca być może będzie się też liczy II zespół KPS-u Siedlce, który ma możliwość wystawiania graczy z I ligi - mówi Konopski.

W awansie KPS-u Płock mają pomóc m.in. dwaj doświadczeni zawodnicy: przyjmujący Tomek Maziarek i rozgrywający Roberta Myzia, którzy w poprzednich rozgrywkach występowali w barwach MUKS Volley Płock.

- Tomek to znany zawodnik, który choć największe sukcesy odnosi na plaży w parze z Bartkiem Lewickim, to jest na tyle wszechstronny, że w hali też na niego mocno liczymy. Z kolei Robert zabezpiecza nam rozegranie, bo w poprzednim sezonie mieliśmy tu trochę kłopotów, jako że jeden z naszych kolegów musiał zrezygnować z powodów osobistych z dalszych występów - dodaje Konopski.

Skład KPS-u Płock w sezonie 2020/2021: rozgrywający Robert Myzia i Patryk Szulecki, atakujący Kamil Wachul i Patryk Jóźwiak, libero Bartosz Dudka, Łukasz Szypryt i Dominik Sarzała - to kolejny z nowych zawodników, środkowi Konrad Szatkowski, Łukasz Gątarek i Adam Hejcelman, przyjmujący Piotr Domański, Mateusz Chmielewski, Tomasz Maziarek, Piotr Kołaczkowski i Mateusz Wojtalewicz.

O ile w minionych rozgrywkach KPS Płock nie miał szkoleniowca, teraz będzie nim prezes Konopski, który w tym miesiącu zdał egzamin na trenera siatkówki PZPS.

- Dotyczy to tylko meczów, bo chodzi o to, by zawodnicy skupiali się na grze i na rozpraszali swojej uwagi na tym, co można poprawić, czy potrzebna jest jakaś zmiana itp. Decyzje nadal podejmujemy de facto wspólnie, bo ja tu bardziej jestem od tego, by coś podpowiedzieć, doradzić, a nie zmuszać chłopaków, że koniecznie ma być tak, jak ja chcę. Papiery trenerskie ma też Robert Myzia, więc myślę, że w tym sezonie będziemy się tutaj uzupełniać - kończy.

W miniony weekend swój drugi mecz na parkietach III ligi rozegrali siatkarze MUKS Volley Płock, którzy ulegli na wyjeździe KS Zawkrze Mława 1:3.

Dawid Kubacki, mistrz Polski w skokach: Wierzę, że zimą zawody będą odbywały się normalnie.