Płock. Krzysztof P., który chciał WYSADZIĆ blok, ARESZTOWANY na 3 miesiące

2019-11-18 12:01
Płock. Krzysztof P., który chciał WYSADZIĆ blok, ARESZTOWANY na 3 miesiące
Autor: CBŚP Krzysztof P. składował niebezpieczne substancje przy ul. Kossobudzkiego w Płocku

W mieszkaniu mężczyzny przy ul. Kossobudzkiego w Płocku policjanci odkryli dziesiątki kilogramów środków służących do produkcji materiałów wybuchowych i gotowe materiały. W sprawę zatrzymania 47-latka i zapobieżenia ewentualnemu zagrożeniu byli zaangażowani funkcjonariusze KMP w Płocku, CBŚP, ABW i pirotechnicy z Wydziału dz. Aktów Terroru CBŚP i Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Policji.

Funkcjonariusze policji nie mogli uwierzyć w to, co znaleźli na miejscu. W mieszkaniu Krzysztofa P. przy ul. Kossobudzkiego w Płocku było m.in.: 15 kg nitroglikolu (równowartość ok. 25 kg trotylu), czarny proch i kilkadziesiąt kilogramów prekursorów, w tym nadtlenku urotropiny. To substancje inicjujące materiał wybuchowy.

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji, wszystkie środki i materiały trafiły w bezpieczne miejsce, gdzie poddano je analizie. Brali w niej udział m.in. pirotechnicy z Komendy Stołecznej Policji. Z kolei materiały wybuchowe zostały już zneutralizowane.

Decyzją Sądu Rejonowego w Płocku 47-letni Krzysztof P. został aresztowany na 3 miesiące. Prokuratura Okręgowa w Płocku postawiła mu zarzuty związane z nielegalnym gromadzeniem materiałów wybuchowych i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Wydział w Płocku Zarządu w Radomiu CBŚP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE