Płock. Mieli zaszczepić prawie 800 osób, a nie ma szczepionek! Punkt szczepień na drugim końcu miasta...

Płock. Mieli zaszczepić prawie 800 osób, a nie ma szczepionek! Punkt szczepień na drugim końcu miasta...
Autor: ckstockphoto/cc0/Pixabay.com Wojewódzki Szpital zespolony w Płocku miał zaszczepić prawie 800 osób, ale brakuje mu szczepionek. Placówka musi ponadto utworzyć punkt szczepień w szpitalu tymczasowym, czyli na drugim końcu Płocka

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku miał w tym tygodniu zaszczepić prawie 800 osób, ale nie ma szczepionek. Placówka otrzymała ich tylko 90, z czego 75 to druga dawka dla pracowników. Do końca stycznia szpital miał zaszczepić w sumie blisko 3 tysiące medyków, ale teraz to nie jest takie pewne. Co więcej, punkt szczepień ma powstać w szpitalu tymczasowym, czyli na drugim końcu miasta.

Spis treści

  1. Mańkowo. Dwóch rannych po zderzeniu z ciężarowym volvo! Jeden trafił do szpitala w Płocku [ZDJĘCIA]
  2. Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Mieli zaszczepić prawie 800 osób, a nie ma szczepionek!

Jak informuje Portal Płock, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku miał zaszczepić w tym tygodniu prawie 800 osób, ale nie ma szczepionek. Do placówki trafiło ich ledwie 90, z czego 75 miało być podanych jej pracownikom w formie drugiej dawki. Nie dość, że szpital goni w tej sprawie czas, to na pierwszą dawkę czekają jeszcze pozostali medycy - do końca stycznia miało ich zostać zaszczepionych w sumie prawie 3 tys.

- Agencja Rezerw Materiałowych sugeruje nam, żebyśmy złożyli zapotrzebowanie na 180 szczepionek. Jeśli do nas dotrą, to w sobotę i niedzielę zaszczepimy 180 medyków z innych placówek - mówi Portalowi Płock dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Płocku Stanisław Kwiatkowski.

Czytaj też: Płock. Szajka złodziei rozbita! Włamywali się do garaży, piwnic i altan [ZDJĘCIA]

Punkt szczepień na drugim końcu miasta...

Jak dodaje Kwiatkowski, u żadnej z dotychczas zaszczepionych osób nie wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne, ale to niejedyne zmartwienie placówki. Decyzją wojewody mazowieckiego punkt szczepień ma zostać utworzony w szpitalu tymczasowym w Płocku, czyli na drugim końcu miasta, bo na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. System rejestracji to właśnie tam kieruje wielu seniorów z grupy 1, którzy mają przyjmować szczepionkę od 25 stycznia.

- (...) Złożyliśmy odwołanie, wskazując, że ten punkt ma utrudnioną komunikację. Chcemy uruchomić dodatkowy punkt w szpitalu. Odpowiedzi jeszcze nie ma - mówi Portalowi Płock Kwiatkowski.

Czytaj też: Płock. Dla "Szansy" to ostatnia szansa. Restauracja otwarta mimo obostrzeń. "Każdy ma rodzinę"

Czytaj też: Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty!

Mańkowo. Dwóch rannych po zderzeniu z ciężarowym volvo! Jeden trafił do szpitala w Płocku [ZDJĘCIA]

Magister uratował chorą kobietę

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!