Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty!

2021-01-19 12:31
Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty!
Autor: Wodnik/cc0/Pixabay.com Prokuratura Rejonowa w Płocku ujawniła kolejne fakty dotyczące 32-latka, który zmarł po interwencji policji. Mężczyzna znajdował się wtedy pod wpływem alkoholu i jednej z substancji psychotropowych

Prokuratura Rejonowa w Płocku ujawniła wyniki badań toksykologicznych 32-latka, który zmarł po interwencji policji. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu w alei Piłsudskiego, po tym jak zignorował sygnalizację świetlną na rondzie Wojska Polskiego i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W czasie interwencji mundurowych 32-latek zasłabł i trafił do szpitala w Płocku, gdzie zmarł.

Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty

Prokuratura Rejonowa w Płocku ujawniła wynik badań toksykologicznych 32-latka, który zmarł po interwencji policji. Mężczyzna został zatrzymany po policyjnym pościgu 23 grudnia ub.r. w alei Piłsudskiego w Płocku. Chwilę wcześniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej na rondzie Wojska Polskiego i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a do tego nie miał zamiaru słuchać poleceń mundurowych, stawiając czynny opór.

Czytaj też: Płock. Zaginął 13-letni Kuba! Rodzina i policja proszą o pomoc

Czytaj też: Płock. Dla "Szansy" to ostatnia szansa. Restauracja otwarta mimo obostrzeń. "Każdy ma rodzinę"

Na miejsce przyjechało ostatecznie kilka radiowozów, a - wydawałoby się - rutynowa akcja przerodziła się w kilkudziesięciominutową szarpaninę, w której brała też udział podróżująca z 32-latkiem kobieta - w tym czasie w ich samochodzie znajdowało się jeszcze 1,5-miesięczne dziecko. W czasie interwencji policji mężczyzna zasłabł i trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, gdzie dzień później zmarł.

Czytaj też: Płock. WIDEO z interwencji policji, po której zmarł 32-latek. Płacz dziecka i "zostawcie go, ratunku!"

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Płocku, 32-latek, który zmarł po interwencji policji, znajdował się w tym czasie pod wpływem alkoholu i jednej z substancji psychotropowych.

- Na tym etapie postępowania nie możemy powiedzieć, o jaką substancję chodzi i podać dokładnego stężenia alkoholu we krwi, natomiast możemy ujawnić, że 32-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości, czyli biorąc pod uwagę, że prowadził samochód, popełnił kolejne przestępstwo - informują śledczy z Płocka.

W związku ze śmiercią 32-latka po interwencji policji Prokuratura Rejonowa w Płocku prowadzi w tej sprawie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Czytaj też: Mańkowo. Dwóch rannych po zderzeniu z ciężarowym volvo! Jeden trafił do Płocka [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Grabina. Lód zerwał się pod mężczyzną na Jeziorze Górskim! W akcji sanie lodowe i katamaran

Czytaj też: Czerwińsk nad Wisłą. 239 osób zostanie deportowanych? Wszystko przez 36-latka

Dukt. 35 świń zginęło w męczarniach! Przygniotły się nawzajem po wypadku MAN-a [ZDJĘCIA]

Kierowca Audi postradał rozum! Gnał po drodze ekspresowej z prędkością 240 km/h

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE