Czerwińsk nad Wisłą. 239 osób zostanie deportowanych? Wszystko przez 36-latka

2021-01-19 11:04
Płońsk. 239 osób zostanie deportowanych? Wszystko przez 36-latka
Autor: Go Travel - Flickr: Ukraine-Poland border crossing/CC BY 2.0/Wikimedia Commons 239 obywateli Ukrainy może zostać deportowanych. Wszyscy otrzymali wizy na podstawie fałszywych oświadczeń 36-latka, któremu prokuratura w Płońsku postawiła z tego tytułu 239 zarzutów

239 osób zostanie deportowanych? Wszystko przez 36-latka z gminy Czerwińsk nad Wisłą, któremu Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła tyle samo, bo 239 zarzutów. Tyle fałszywych oświadczeń o zamiarze zatrudnienia wystawił rolnik obywatelom Ukrainy, za co pobierał od 10 do 30 zł. To oznacza, że wszyscy cudzoziemcy, którzy dostali na tej podstawie wizy, przebywają na terenie UE, w tym Polski, nielegalnie.

Płońsk. 239 osób zostanie deportowanych? Wszystko przez 36-latka

239 obywatelom Ukrainy grozi deportacja, po tym jak Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła tyle samo zarzutów 36-latkowi z gminy Czerwińsk nad Wisłą. W 2013 r. rolnik wydał cudzoziemcom 239 fałszywych oświadczeń o zamiarze zatrudnienia w swoim gospodarstwie, na podstawie których otrzymali oni później wizy. To oznacza, że Ukraińcy przebywają na terenie całej Unii Europejskiej, w tym Polski, nielegalnie.

Czytaj też: Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty!

- Jeżeli ustalimy takiego cudzoziemca na przejściu granicznym podczas przekraczania granicy – wjazd do Polski, to otrzymuje on decyzję o odmowie wjazdu. Jeżeli sytuacja ma miejsce już w kraju (podczas kontroli legalności pobytu), to otrzymuje decyzję o zobowiązaniu do powrotu – towarzyszy jej zawsze zakaz ponownego wjazdu – który łączy się z wpisem cudzoziemca do krajowego wykazu osób niepożądanych na terytorium RP i do SIS (System Informacyjny Schengen). Dodatkowo wyłudzone wizy są unieważniane. Ponadto cudzoziemcy mogą też usłyszeć zarzut karny – posługiwanie się fałszywym dokumentem (np. zaświadczeniem o powierzeniu wykonywania pracy). Wszystko zależy od okoliczności, w tym od dokumentów, jakim cudzoziemiec się posługuje - informuje ppor. Anna Michalska ze Straży Granicznej.

Czytaj też: Grabina. Lód zerwał się pod mężczyzną na Jeziorze Górskim! W akcji sanie lodowe i katamaran

36-latek z gminy Czerwińsk nad Wisłą pobierał od każdego z obywateli Ukrainy, którym grozi teraz deportacja, od 10 do 30 zł. Za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji umożliwiającej obcokrajowcom pobyt na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Czytaj też: Mańkowo. Dwóch rannych po zderzeniu z ciężarowym volvo! Jeden trafił do Płocka [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Dukt. 35 świń zginęło w męczarniach! Przygniotły się nawzajem po wypadku MAN-a [ZDJĘCIA]

Nielegalne imprezy we Wrocławiu

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE