Płock. Dla "Szansy" to ostatnia szansa. Restauracja otwarta mimo obostrzeń. "Każdy ma rodzinę"

2021-01-19 13:25
Płock. Dla Szansy to ostatnia szansa. Restauracja otwarta mimo obostrzeń. Każdy ma swoją rodzinę
Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com Restauracja "Szansa" przy ul. Królewieckiej w Płocku jest otwarta mimo obostrzeń koronawirusowych. Właściciel lokalu tłumaczy, że nie ma innego wyboru, zdj. ilustracyjne

Restauracja "Szansa" z ul. Królewieckiej w Płocku jest od poniedziałku 18 stycznia otwarta, i to mimo panujących obostrzeń koronawirusowych. Lokal nie tylko serwuje dania na wynos i dowozi je klientom, ale przyjmuje ich w środku, gdzie mogą usiąść przy stolikach. Właściciel "Szansy" tłumaczy, że nie ma innego wyboru, bo każdy z pracowników ma swoją rodzinę, a on sam musi mieć m.in. na czynsz.

Płock. Dla "Szansy" to ostatnia szansa. Restauracja otwarta mimo obostrzeń. "Każdy ma rodzinę"

Jak informuje Portal Płock, restauracja "Szansa" z ul. Królewieckiej w Płocku jest od poniedziałku 18 stycznia otwarta mimo obostrzeń koronawirusowych. Właściciel lokalu tłumaczy, że nie miał innego wyjścia - zatrudnia 9 osób, z których każda ma swoją rodzinę, a on sam też musi przecież opłacić m.in. czynsz za wynajem.

- Po prostu nie wytrzymujemy. Rachunki niezapłacone, są monity np. za prąd. Płacimy ponad 4 tys. złotych czynszu. Nasz właściciel zrozumiał sytuację i pomógł nam trochę. Za listopad i grudzień opłata była zmniejszona i dziękujemy mu za to - mówi Portalowi Płock właściciel restauracji "Szansa" w Płocku Andrzej Mańkowski.

Czytaj też: Płock. Zaginął 13-letni Kuba! Rodzina i policja proszą o pomoc

Czytaj też: Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty!

Jak informuje Portal Płock mężczyzna, zanim postanowił otworzyć lokal mimo obostrzeń koronawirusowych, zapoznał się z ustawą, rozporządzeniem, a w końcu - z konstytucją, co upewniło go w przekonaniu, że nie popełnia przestępstwa. Bezpośrednim powodem otwarcia restauracji z ul. Królewieckiej w Płocku był jednak wyrok WSA w Opolu, zgodnie z którym kary nakładane przez sanepid za nieprzestrzeganie obostrzeń są niezgodne z prawem. Mańkowski zwraca ponadto uwagę, że "Szansa" to restauracja społeczna.

- (...) Zatrudniamy 9 osób, które wywodzą się ze środowiska zagrożonego wykluczeniem. Działamy od 6 lat i bardzo fajnie pomagamy ludziom. Mamy swoją renomę, bo serwujemy dobre obiady domowe. Organizujemy też imprezy okolicznościowe. Od kilku miesięcy nie ma imprez i klientów, a z naszych obliczeń wyszło na to, że już nie mamy czasu. Jesteśmy zmuszeni otworzyć lokal i pracować. Nie chcę z nikim i z niczym walczyć, tylko po prostu bronić swojego biznesu i miejsc pracy dla 9 osób. Każdy ma swoje rodziny, to ogromna odpowiedzialność - mówi Portalowi Płock właściciel restauracji z ul. Królewieckiej w Płocku.

Czytaj też: Mańkowo. Dwóch rannych po zderzeniu z ciężarowym volvo! Jeden trafił do Płocka [ZDJĘCIA]

W "Szansie" odbyła się już wspólna kontrola sanepidu i policji w Płocku, ale jej wyniki nie są jeszcze znane. Niezależnie od tego Mańkowski zapowiada, że nie będzie przyjmował mandatów.

Czytaj też: Grabina. Lód zerwał się pod mężczyzną na Jeziorze Górskim! W akcji sanie lodowe i katamaran

Czytaj też: Czerwińsk nad Wisłą. 239 osób zostanie deportowanych? Wszystko przez 36-latka

Dukt. 35 świń zginęło w męczarniach! Przygniotły się nawzajem po wypadku MAN-a [ZDJĘCIA]

Nielegalne imprezy we Wrocławiu

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE