Płock: Mieszkania na start i mediateka coraz bliżej! Zobaczcie sami [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-12-03 14:24 Michał Michalak

Obie inwestycje powstają w budynku przy ul. Kościuszki 3b. Prace rozpoczęły się w styczniu tego roku, a powinny zakończyć się w czerwcu 2020 r. Na parterze budynku znajdzie się Dział Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej, czyli mediateka. Tuż nad nią będzie natomiast 12 mieszkań w ramach programu „Mieszkanie na start”. Zajmą one pierwsze piętro i poddasze.

W skład mediateki wejdzie: wypożyczalnia, sala konferencyjna, część administracyjna i socjalna oraz magazyny. Jak podkreśla dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak, nowe sale placówki mają większą powierzchnię i nie mają barier architektonicznych. To główne przeszkody, z jakimi borykają się odwiedzający Książnicę goście.

Z kolei strefa mieszkalna budynku przy Kościuszki 3B w Płocku będzie miała 630 mkw i zajmie pierwsze piętro i poddasze. Na każdej kondygnacji znajdzie się 6 mieszkań. Lokale będą miały powierzchnię od 33 do 45 mkw i będzie je można wynająć w ramach programu „Mieszkania na start”. Wszystkie mieszkania będą miały panelowe podłogi, glazurę i terakotę w częściach „mokrych”, wykonany zostanie też tzw. biały montaż. 

Koszt całej inwestycji to 6,8 mln zł netto, z czego powstanie mediateki to 3,8 mln zł.

Na duże zainteresowanie mediateką ma nadzieję dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak. Liczy, że lokatorzy budynku też w tym pomogą