Płock. Rolnicy pod domami parlamentarzystów! "Naznaczanie zdrajców" [ZDJĘCIA]

2020-11-23 13:21 Michał Michalak
Płock. Rolnicy pod domami parlamentarzystów! Naznaczanie zdrajców [ZDJĘCIA]
Autor: EAST NEWS Rolnicy z Agrunii protestowali przed domami parlamentarzystów, dlatego że poparli oni projekt "piątki dla zwierząt", zdj. ilustracyjne

Rolnicy zrzeszeni w Agrounii protestowali pod domami kilkorga parlamentarzystów. Na ogrodzeniach ich domów wywiesili transparenty, nazywając wszystkich "zdrajcami wsi", a całą akcję - "naznaczaniem zdrajców", za to że poparli projekt "piątki dla zwierząt". W tym gronie znaleźli się pochodzący z Płocka senator PiS Marek Martynowski i poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak oraz poseł PiS Waldemar Olejniczak z okolic Sierpca.

Rolnicy zrzeszeni w Agrounii protestowali pod domami kilkorga parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem "piątki dla zwierząt". W tym gronie znaleźli się: poseł Arkadiusz Iwaniak z Lewicy (powiat Płock), poseł Waldemar Olejniczak z PiS z okolic Sierpca, senator Marek Martynowski z PiS (powiat Płock), posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz z KO, posłanka Teresa Wargocka z PiS i poseł Daniel Milewski z PiS. Rolnicy, którzy protestowali pod domami parlamentarzystów, wywiesili na nich transparenty o treści "zdrajcy wsi", a całą akcję nazwali "naznaczaniem zdrajców".

- Ktoś myślał, że naznaczanie zdrajców już się skończyło? Nic bardziej mylnego! Kolejni posłowie przekonali się, że ręka podniesiona przeciwko rolnikom to ręką zdradziecka! Będziemy piętnować takie zachowania. Jesteście panowie skreśleni u rolników do końca waszego bytowania nie tylko w sejmie! - napisali na profilu facebookowym Agrounii.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rzeki, jeziora, morza i oceany - co o nich wiecie?

Teresin. Stracił żonę i mieszkanie. 76-latek mieszka w oborze bez prądu i wody! [ZDJĘCIA]

Niemy protest w Katowicach